مشکل ریست شدن کامپیوتر چیست

مشکل ریست شدن کامپیوتر به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری متفاوتی به وجود می آید . از دلایلی که ریست شدن کامپیوتر   را شامل می شود عبارت است از خرابی پاور دمای بیش از اندازه سی پی یو و یا آسیب دیدن قسمتی از مادربرد جابه جایی کارت ویدیو  و ... همچنین دلایل نرم افزاری مانند ویروسی شدن کامپیوتر ، نصب ناقص نرم افزار ها و درایور ها واختلالات موجود در برنامه ها می تواند منجر به این امر شود که در بعضی مواقع این مشکل ریست شدن کامپیوتر ارور صفحه آبی مرگ را به همراه دارد.

برای اینکه به اطلاعاتی در مورد دلیل ری استارت سیستم دست پیدا کنیم می توانیم از طریق پنجره  Event viewer  و قسمت windows log  موجود در آن مساله را ریشه یابی کنیم  .خطاهایی که در سیستم نمایش میدهد از طریق این پنجره با توضیحات مربوطه قابل دسترس می باشند که برای برطرف کردن مشکلات می توانید از آن استفاده کنید .

اگر تمایل دارید سیستم از این ری استارت مکرر چشم پوشی کند می توانید از قسمت تنظیمات این کار را انجام دهید البته این به معنی از بین رفتن اصل مشکل نیست و تنها علامتی که در زمان به وقوع پیوستن مشکل به صورت اتوماتیک ظاهر می شود غیر فعال می شود .

برای استفاده از این روش و غیر فعال کردن مکرر ری استارت سیستم بر روی ایکن computer   از منوی استارت کلیک راست کرده و گزینه properties   را انتخاب  کنید و سپس از پنجره باز شده گزینه advanced system setting  را کلیک کرده و  در زبانه باز شده سومین دکمه  setting  را میزنیم در صفحه ای که باز می شود تیک گزینه automatically restart  را برمیداریم.