آنتی ویروس بیت دیفندر

آنتی ویروس بیت دیفندر در سال 2001 توسط شرکت سافت وین منتشر شد، البته این برنامه از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ میلادی با عنوان AVX شناخته می شد. شرکت سافت وین در رومانی بوده و در حال حاضر به 500 میلیون کاربر خدمات ارائه می دهد. این شرکت در سال 2007 با همکاری و سرمایه گذاری رومانی و اتحادیه اروپا تاسیس شد.

بیت دیفندر با ابداع تکنولوژی جدید توانست به سرعت تبدیل به یکی از معروف ترین شرکت های موجود شود. این شرکت موفق به دریافت جایزه بهترین آنتی ویروس و جایزه کمترین تاثیرگذاری روی کارایی سیستم، در 3 سال متوالی یعنی از سال 2011 تا 2013 شد.

آنتی ویروس BitDefender در دو نسخه رایگان و تجاری برای کامپیوترهای خانگی ارائه می گردد و از تکنولوژی های منحصر به فردی همچون تحلیل رفتار نرم افزارها، Image Filter ، Neu Net ، تکنولوژی ضد ویروس برای موبایل و... بهره می برد.

در ادامه این مبحث آموزش نصب و فعالسازی با استفاده از لایسنس نرم افزار نمایش داده شده است.

در صورتی که گوشی موبایل اندرویدی شما دچار ویروس یا بد افزاری شده است می توانید به صفحه ویروسی شدن گوشی و نیز مشکل ویروسی شدن گوشی اندروید سر بزنید 


آموزش نصب بیت دیفندر

برای نصب آنتی ویروس بیت دیفندر ابتدا پوشه حاوی فایل اجرایی را باز کنید و فایل setup را برای ورود به مراحل نصب برنامه اجرا نمایید. با انتخاب فایل نصبی صفحه ای همانند زیر مشاهده می کنید که نشان دهنده آماده سازی برنامه برای نصب است.

نصب آنتی ویروس بیت دیفندر

سپس پنجره ای شبیه پنجره زیر باز می شود که از کاربر درخواست دانلود به روز رسانی برنامه پرسیده شده، با پذیرفتن این درخواست در مرحله بعد آخرین به روز رسانی های برنامه دانلود خواهد شد و با رد کردن آن وارد مراحل نصب می شوید. آنتی ویروس بیت دیفندر با پذیرفتن درخواست بالا صفحه ای مانند زیر مشاهده می کنید که نشان دهنده ورود به مرحله دانلود فایل های به روز برنامه بیت دیفندر است.آموزش نصب بیت دیفندر بعد از دانلود فایل ها، پنجره ای مانند زیر مشاهده خواهید کرد. در این صفحه گزینه install ر انتخاب کنید.نصب آنتی ویروس بیت دیفندر در مرحله بعد صفحه ای مانند زیر مشاهده می کنید که نمایش دهنده ی فرآیندهای Scan , download و همچنین Install می باشد. میزان پیشرفت هر فرآیند را نیز می توانید با نوار زمانی موجود کنار نام آن مشاهده کنید.ادامه نصب بیت دیفندر زمانی که فرآیندهای فوق به صد در صد رسد، پنجره ای مانند پنجره زیر باز خواهد شد که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن مراحل نصب برنامه است. اتمام نصب بیت دیفندر در صفحه فوق با انتخاب گزینه Get started صفحه ای همانند زیر نمایش داده می شود که مربوط به فعالسازی آنتی ویروس بیت دیفندر است. چنانچه کد فعالسازی برنامه را تهیه کرده اید، در قسمت register Your Product گزینه I have a license key را انتخاب و کد فعالسازی را در کادر مربوطه وارد کنید، سپس روی گزینه Register Now کلیک نمایید.

و چنانچه هنوز اقدام به خرید کد فعالسازی نکرده و مایل به استفاده از برنامه به صورت رایگان هستید گزینه سوم یعنی I don't have a key, I want to try the product for free را انتخاب کنید و روی گزینه Next کلیک نمایید.فعال سازی بیت دیفندر بعد از طی کردن مراحل بالا صفحه ای مانند شکل زیر مشاهده می کنید که نشان دهنده نصب موفقیت آمیز آنتی ویروس بیت دیفندر در سیستم است. در واقع این صفحه محیط برنامه شما می باشد.ادامه فعال سازی بیت دیفندر


لایسنس بیت دیفندر

چنانچه در مراحل نصب آنتی ویروس بیت دیفندر کد فعالسازی را وارد نکرده اید و یا آنتی ویروس شما فعال نیست، نرم افزار را اجرا کرده و در محیط برنامه روی عبارت days left 30 کلیک کنید پنجره ای شبیه پنجره زیر باز می شود. لایسنس تهیه شده برای برنامه را در قسمت مربوطه وارد نموده و روی گزینه Register Now کلیک کنید. آنتی ویروس شما با موفقیت فعال خواهد شد.لایسنس بیت دیفندر


آپدیت بیت دیفندر

برای به روز رسانی آنتی ویروس Bit Defender، ابتدا فایل مربوط به آپدیت را تهیه نمایید. سپس روی فایل اجرایی دانلود شده کلیک کنید. بعد از اجرای فایل با صفحه ای مانند زیر مواجه خواهید شد که نشان دهنده آماده سازی مراحل نصب برنامه است.

آپدیت بیت دیفندر

بعد از طی شدن مراحل فوق با صفحه ای همانند زیر مواجه می شوید که مربوط به توافق نامه شرکت سازنده آنتی ویروس می باشد.

اساسنامه بیت دیفندر

با پذیرفتن اساسنامه و انتخاب گزینه next با پنجره ای همانند زیر مواجه می شوید.

نصب به روز رسانی بیت دیفندر

با انتخاب گزینه Install با صفحه ای همانند زیر مواجه می شود که نشان دهنده مراحل نصب آپدیت بیت دیفندر می باشد. میزان پیشرفت نصب به روز رسانی را می توانید با استفاده از نوار زمانی موجود مشاهده کنید.

مراحل نصب آپدیت بیت دیفندر

بعد از نصب آپدیت با صفحه ای همانند زیر مواجه خواهید شد که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن نصب است. در این صفحه روی گزینه finish کلیک کنید تا فرآیند نصب آپدیت بیت دیفندر پایان یابد.

پایان نصب آپدیت بیت دیفندر


طریقه اسکن دستی آنتی ویروس بیت دیفندر

برای اسکن سیستم به صورت دستی، ابتدا پنجره My computer را باز کرده و روی درایو مورد نظر برای اسکن راست کلیک کنید. از میان گزینه های موجود گزینه مربوط به آنتی ویروس Bit Defender را انتخاب کرده و روی گزینه Scan With Bitdefender کلیک کنیدطریقه اسکن دستی آنتی ویروس بیت دیفندر فرایند اسکن توسط آنتی ویروس، در پنجره ای به صورت زیر نمایش داده می شود. اسکن کردن آنتی ویروس بیت دیفندر


طریقه غیر فعال کردن آنتی ویروس بیت دیفندر به صورت موقت

برای غیر فعال کردن موقت این آنتی ویروس برخلاف آنتی ویروسهای دیگر،  ابتدا پنجره بیت دیفندر را باز کرده و در صفحه اصلی برنامه روی گزینه Protection کلیک کنید. طریقه غیر فعال کردن آنتی ویروس بیت دیفندر به صورت موقت بعد از انتخاب گزینه protection، پنجره دیگری باز می شود. در این صفحه سربرگ  Shield را انتخاب نمایید.غیر فعال سازی آنتی ویروس بیت دیفندر در قسمت on –access scanning روی علامت آبی رنگ کلیک کنید. در پنجره باز شده می توانید زمان غیر فعال بودن آنتی ویروس را مشخص نمایید. تعیین زمان غیر فعال بودن