آنتی ویروس نود 32 nod

قابلیت ها و آموزش نصب آنتی ویروس نود 32  NOD را در این صفحه بخوانید و آموزش لایسنس نود 32 را به صورت تلفنی از شماره 9099070345 همراه رایانه بپرسید . میتوانید قابلیت های آنتی ویروس نود 32 ، نحوه اسکن و غیر فعال کردن و بسیاری از مشکلاتی که برای آنتی ویروس نود 32  ESET NOD  پیش می آید را تلفنی از همراه رایانه بپرسید 

در بین آنتی ویروس های موجود، تاریخچه نرم افزار آنتی ویروس نود 32 بسیار جالب است. در واقع نام این آنتی ویروس ناد 32 (Nod32 ) می باشد که به اشتباه به نود32 معروف شده است. نام این آنتی ویروس از فیلم  Nemocnica na Okagi Disk یا بیمارستان در انتهای شهر که در کشور چکسلواکی پخش شد، برگرفته شده است. این فیلم بینندگان زیادی را به خود جلب کرده و در واقع نشان دهنده رابطه بین دکترها و مریضها است.

از نظر کارشناسان حوزه امنیت و رایانه این برنامه سریعترین برنامه جهت محافظت از رایانه شما در مقابل ویروسها، تروجانها و کرمهای اینترنتی است.

در صورتی که گوشی موبایل اندرویدی شما دچار ویروس یا بد افزاری شده است می توانید به صفحه ویروسی شدن گوشی و نیز مشکل ویروسی شدن گوشی اندروید سر بزنید 


قابلیت های نود 32 NOD

از قابلیتهای آنتی ویروس نود می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
1-کدهای نوشته شده در پایگاه داده خود را برای پیدا کردن برنامه های مخرب مثل ویروسها و برنامه های جاسوسی بررسی می کند.
2-با درصدی از هوش مصنوعی به جستجوی فایلهای آلوده به ویروس ناشناخته می پردازد.
3-از انتشار و اجرای ویروسها جلوگیری می کند.
4-توانایی پاک کردن برنامه های مخرب فعال در حافظه را دارد.
5-فایلهای خواندنی یا Dll را که در حال اجرا هستند را می تواند پاک کند.
6-در هنگام بالا آمدن ویندوز به طور خودکار شروع به کار می کند.
7-هر ساعت بصورت خودکار آپدیت می شود.
8-از ویندوزهای Xp , 7,2000 و .. پشتیبانی می کند.
از محصولاتی که بر پایه فناوری ناد 32 ایجاد شده است می توانیم به نرم افزار Smart Security یا بطور مختصر ESS اشاره کرد. این نرم افزار طبق اعلام وب سایت نود 32 در ایران علاوه بر ضد ویروس ، ضد هرزنامه ، ضد نرم افزار جاسوسی و ... را نیز دارا می باشد. ولی نرم افزار Nod32 فقط ضد ویروس و نرم افزار جاسوسی می باشد.
بروز رسانی این نرم افزار در ایران در وب سایت نمایندگی Eset و Nod32 و با دریافت نام و نام کاربری امکان پذیر است. البته وبسایهای زیادی نیز وجود دارند که بصورت غیر قانونی اقدام به انتشار نام کاربری و رمز عبور می کنند.

در بروز رسانی نرم افزارها این تفاوت وجود دارد که نام کاربری و گذرواژه اسمارت سکوریتی، نود 32 را نیز بروز رسانی می کند، ولی بروز رسان Nod32 برای Eset Security استفاده ای ندارد و توانایی به روز رسانی آنرا ندارد.


آموزش نصب آنتی ویروس نود 32

قبل از شروع مراحل نصب فایل مربوط به نصب آنتی ویروس نود 32 را تهیه کنید. برای تهیه ی آن، می توانید سی دی های لایسنس دار این برنامه را از مراکز مجاز تهیه کنید یا فایل اجرایی آنتی ویروس نود 32 و لایسنس مربوط به برنامه را از سایت های معتبر دریافت نمایید. در صورت بروز هر گونه اشکال و سوال در این زمینه می توانید به صورت شبانه روزی با کارشناسان ما در همراه رایانه تماس بگیرید.

در نصب آنتی ویروس نود 32 به این نکته توجه کنید که ابتدا آنتی ویروس های موجود در سیستم شما باید حذف شوند.
برای شروع مراحل نصب آنتی ویروس نود 32، ابتدا پوشه حاوی برنامه آنتی ویروس را باز کرده و روی فایل اجرایی دابل کلیک می کنیم. بعد از اجرای فایل مربوط به نصب مرحله بارگذاری این فایل، مانند آنچه در شکل زیر مشاهده می کنید، آغاز خوهد شد.

آنتی ویروس نود 32 nod

بعد از اینکه فایل برنامه برای شروع نصب بارگذاری شود پنجره ای همانند شکل زیر باز خواهد شد که برای شروع و ادامه مراحل نصب می بایست روی عبارت Next کلیک کنیم.

آموزش نصب آنتی ویروس نود 32

در پنجره بعدی یک توافق نامه نمایش داده می شود که بعد از مطالعه و در صورت توافق با انتخاب گزینه I accept the Terms… و کلیک روی گزینه next وارد مراحل بعدی نصب خواهید شد. در صورتی که با اساسنامه برنامه موافقت نکنید گزینه next برای شما فعال نخواهد شد و در نتیجه نمی توانی مراحل نصب برنامه را ادامه دهید.

قبول توافق نامه آنتی ویروس نود 32

در این مرحله صفحه ای مانند زیر مشاهده می کنید، گزینه (I want to be a part of ESET of ESET Live Grid (recommended مبنی بر اینکه بخشی از آنتی ویروس برای شبکه اختصاص یابد را انتخاب می کنیم. و روی عبارت Next کلیک میکنیم.

اختصاص شبکه به آنتی ویروس نود 32

در پنجره بعدی گزینه Enable detection of potentially unwanted application را انتخاب میکنیم. با انتخاب این گزینه در واقع از آنتی ویروس خود میخواهیم به طور خودکار ویروسها را رد یابی کند.

فعال کردن ویروس یابی خود کار

با انتخاب گزینه Install عملیات نصب آنتی ویروس آغاز می شود و پنجره ای به صورت زیر باز می شود.

آغاز عملیات نصب آنتی ویروس نود 32

و در نهایت با نمایش گزینه Finish نصب آنتی ویروس به اتمام می رسد.

اتمام نصب آنتی ویروس نود 32

این آنتی ویروس نیز همانند سایر برنامه ها و آنتی ویروس ها نیاز به یک کد برای فعالسازی دارد، در این مرحله می بایست برای فعال سازی برنامه اقدام کنید. بنابراین برنامه آنتی ویروس را باز کرده و روی عبارت Active Product به معنی فعال سازی کلیک کنید. همانطور که می بینید در محیط برنامه نیز نشان داده شده است که برنامه فعال یا Active نیست.

فعال سازی آنتی ویروس نود 32

با انتخاب گزینه Active Product صفحه ای شبیه زیر باز می شود که نشان دهنده سه روش مختلف برای فعالسازی برنامه است. 

ادامه فعال سازی آنتی ویروس نود 32

چنانچه بخواهید فعالسازی آنتی ویروس را بعدا انجام دهید عبارت Activate Later را انتخاب می کنید و برای بازگشت به مرحله قبل نیز می توانید از گزینه Back استفاده کنید.
روش اول فعالسازی به این صورت است که با انتخاب گزینه Activate using an Activation Key صفه ای همانند شکل زیر باز خواهد شد که بعد از ورود کد یا کلید تهیه شده برای آنتی ویروس و وارد کردن باقی عبارات درخواست شده، گزینه active را انتخاب نمایید تا وارد مرحله بررسی کد شوید.

فعال شدن آنتی ویروس نود 32

در روش دوم فعالسازی، با انتخاب گزینه Activate using a user name and Password صفحه جدیدی همانند شکل زیر باز می شود که با وارد کردن user name و Password تهیه شده در کادرهای مربوطه و انتخاب گزینه Activate، آنتی ویروس شما وارد مرحله بررسی لایسنس خواهد شد.

کامل شدن فعال سازی آنتی ویروس نود 32

با انتخاب گزینه سوم یعنی Activate trial license، آنتی ویروس به صورت دمو و برای مدت محدودی برای شما فعال خواهد شد.

با کامل شدن فرایند فعال سازی پنجره ای باز خواهد شد که عبارت Activation Complate روی آن نمایش داده شده است و در نهایت روی عبارت Finish کلیک کنید تا محیط آنتی ویروس باز شود.


طریقه غیر فعال کردن برنامه آنتی ویروس

ممکن است لازم باشد در بعضی مواقع آنتی ویروس خود را بطور موقت غیر فعال کنید. بعنوان مثال میخواهید برنامه ای نصب کنید که ممکن است آنتی ویروس شما در اجرای فایل برنامه خلل وارد کند و یا برای راه اندازی یک شبکه نیازمند غیرفعال کردن موقت آنتی ویروس خود هستید. در این بخش از پست نحوه غیر فعال کردن آنتی ویروس را به شما آموزش می دهیم.
کنار علامت ساعت سیستم در نوار وظیفه، معمولا علامت آنتی ویروس قرار دارد. کافیست روی آن راست کلیک کنید عبارت Temporarily disable protection را انتخاب کنید.

طریقه غیر فعال کردن برنامه آنتی ویروس

با انتخاب گزینه حذف موقت صفحه ای همانند شکل زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که در آن می توانید زمان دلخواه را برای غیر فعال بودن آنتی ویروس را مشخص کنید.

زمانبندی غیرفعال کردن نود 32


اسکن دستی آنتی ویروس نود 32

برای اجرای آنتی ویروس به صورت دستی پنجره My Computer را باز کرده و روی درایور مورد نظر برای اسکن فایل ها، راست کلیک کنید. سپس عبارت Scan with ESET NOD32 Antivirus را انتخاب نموده تا اسکن آغاز شود.

اسکن دستی آنتی ویروس نود 32

پنجره ای باز می شود که در آن فرایند ویروس یابی قابل مشاهده است.

شروع اسکن کردن توس آنتی ویروس نود 32