آموزش نصب Firmware مودم

آموزش نصب Firmware مودم مودمها مانند سایر دستگاههای الکترونیکی از نرم افزارهای پایه استفاده می کنند تا قطعه سخت افزاری بتواند وظایف خود را انجام دهند. به این نرم افزارها Firmware گفته می شود. برای اینکه بخواهید نرم افزار مودم یا همان Firmware را نصب یا بروز رسانی کنید می بایست بتوانید نسخه مودم خود را پیدا کنید. برای این کار می توانید از نوشته های روی مودم یا حتی خود مودم استفاده کنید. بعد از شناسایی نسخه مودم فایل مربوط به آپدیت را از سایت سازنده دانلود کنید.

مودمها مانند سایر دستگاههای الکترونیکی از نرم افزارهای پایه استفاده می کنند تا قطعه سخت افزاری بتواند وظایف خود را به درستی انجام دهند. به این نرم افزارها Firmware گفته می شود. برای اینکه بخواهید نرم افزار مودم یا همان Firmware را نصب یا بروز رسانی کنید می بایست بتوانید نسخه مودم خود را پیدا کنید. برای این کار می توانید از نوشته های روی مودم یا حتی خود مودم استفاده کنید. بعد از شناسایی نسخه مودم فایل مربوط به آپدیت را از سایت سازنده دانلود کنید.

بعد از اینکه فایل خود را دانلود کردید ابتدا فایل خود را از حالت فشرده خارج کنید. یک مرورگر باز کنید و عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید. در این مرحله یوزر نیم و پسورد مودم خود را وارد کنید. در صورتیکه قبلا آنرا تغییر نداده باشید عبارت Admin را وارد کنید.

زمانی که وارد پنل کاربری مودم می شوید وارد قسمتی با عنوان Maintenance شوید. این گزینه با توجه به تنظیمات مودمها متفاوت می باشد. در بعضی از مودمها گزینه management و در بعضی دیگر System Tools قرار دارد. سپس در این قسمت Firmware Update را انتخاب کنید. در این قسمتها گزینه Browse را انتخاب کنید و فایل دانلود شده خود را پیدا کنید و اجازه دهید مودم شما آپدیت شود.  

 آموزش نصب Firmware مودم

زمانی که فریمور مودم آپدیت می شود مودم را خاموش نکنید و اجازه دهید که مودم بصورت خودکار ریستارت شود. بعد از آپدیت می بایست تنظیمات سیستم به حالت کارخانه برگردد. بنابراین می بایست  قسمت Maintenance و بعد SysRestart را  انتخاب کرده و بعد گزینه Factory Default Setting را انتخاب می کنیم و در نهایت نیز روی ریستارت کلیک می کنیم.

آپدیت فریمور مودم tp link

برای اینکه بتوانید مودم تی پی لینک خود را آپدیت کنید همانطور که در مباحث قبلی هم گفته شد می بایست مشخصات دقیق مودم خود را به دست آورید. برای اینکار می توانید از مشخصات خود مودم که در پشت آن قرار گرفته شده است استفاده کنید یا وارد تنظیمات مودم شده و از سربرگ Statues  مشخصات مودم خود را پیدا کنید. به تصویر زیر دقت کنید.

 آموزش نصب Firmware مودم

بعد از اینکه مشخصات کامل مودم خود را پیدا کردید وارد سایت مودم شده و با توجه به مشخصات درج شده فایل آپدیت را دانلود کنید.

برای وارد شدن به صفحه تنظیمات مودم ابتدا یک مرور گر باز کنید و عبارت 192.168.1.1 را وارد کنید. رمز ورود که معمولا Admin می باشد را وارد کنید. وارد قسمتی با عنوان Maintenance بشوید.

در این قسمت گزینه Browse  را از قسمت New Firmware location انتخاب کنید و آدرس فایل دانلود شده خود را به آن بدهید و سپس روی upgrade کلیک کنید.

 آموزش نصب Firmware مودم

 

با اینکار مودم در حال آپدیت شدن می باشد. در این حالت مودم خود را خاموش نکنید و اجازه دهید سیستم ریبوت شود. بعد از اینکار مجددا به قسمت status مراجعه کنید. مشاهده می کنید که درایور مودم شما آپدیت شده است.

آموزش تغییر ای پی مودم

IP یک آدرس منطقی می باشد که به کارت شبکه نسبت داده می شود. از این آدرس برای شناسایی رایانه ها استفاده می کنیم. زمانی IP سیستم خود را تغییر می دهیم که بخواهیم مانع از دسترسی کاربران به سرویسهای خاصی بشویم. برای تغییر آی پی چند راه وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم:

برای تغییر آی پی یک روش کلی وجود دارد و آن اینست که مودم خود را برای مدت 5 دقیقه خاموش کنید. در بیشتر مواقع آدرس IP عوض می شود. اگر آدرس تغییر نکرد سعی کنید مودم خود را برای مدت 8 ساعت خاموش کنید تا آدرس IP شما تغییر کند.

راه دیگر تغییر IP استفاده از محیط ویندوز و دستور ipconfig می باشد. برای اینکار ابتدا محیط Command Prompt را باز می کنیم. برای حذف IP قبلی دستور Ipconfig / release را وارد می کنیم.

 آموزش نصب Firmware مودم

برای اختصاص دادن IP جدید دستور ipconfig /renew را وارد می کنیم.

 آموزش نصب Firmware مودم

در ادامه مطلب فوق می توانید IP های قبلی را پاک کنید. مودم ، هاب و ... را به مدت یک شب خاموش کنید و بعد از آن مجددا دستگاهها را روشن کنید.

تغییر آی پی از طریق ورود به تنظیمات مودم نیز امکان پذیر می باشد. در مودمهای Tp-link و D-link بعد از وارد شدن به صفحه تنظیمات گزینه Interface setup و بعد گزینه Lan را انتخاب کنید. در قسمت IP Address آدرس IP را تغییر دهید.

فهمیدن آی پی مودم

برای نمایش IP مودم ابتدا دستور RUN را اجرا کرده و در آن عبارت CMD را تایپ کنید. بعد از اینکه وارد صفحه Command Prompt شدید دستور Ipconfig را وارد کنید. مشاهده می کنید که در قسمت Default Gateway آدرس IP نمایش داده می شود.

 آموزش نصب Firmware مودم

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 881
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1085
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1559
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1949