تفاوت PPPOE با Bridge

تفاوت PPPOE با Bridge و آموزش تنظیمات و کانفیگ انواع مودم + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی مشکلات کامپیوتری و گوشی را در همراه رایانه دنبال کنید

تفاوت PPPOE با Bridge از جمله تنظیماتی که در مودمهای ADSL مشاهده می شود، حالتهای Bridge و PPPOE می باشد. برای وارد شدن به تنظیمات مودم در حالت کلی می بایست مرورگر خود را باز کرده و آدرس URL را به صورت 192.168.1.1 وارد کنید. صفحه تنظیمات مودم با توجه به نام مودم ممکن است متفاوت باشد ولی گزینه های آن یکسان می باشد. ابتدا یوزر و پسورد را جهت وارد شدن به صفحه مدیریت وارد می کنیم.

پیشنهاد می کنیم در انتهای این آموزش از صفحات 12 راهکار جلوگیری از هک وای فای را به همراه تغییر رمز وای فای مودم نیز مطالعه کنید 


 

از جمله تنظیماتی که در مودمهای ADSL مشاهده می شود، حالتهای Bridge و PPPOE می باشد. برای وارد شدن به تنظیمات مودم در حالت کلی می بایست مرورگر خود را باز کرده و آدرس URL را به صورت 192.168.1.1 وارد کنید. صفحه تنظیمات مودم با توجه به نام مودم ممکن است متفاوت باشد ولی گزینه های آن یکسان می باشد. ابتدا یوزر و پسورد را جهت وارد شدن به صفحه مدیریت وارد می کنیم.

از مهم ترین گزینه هایی که در تنظیمات مودم به چشم می خورد گزینه Bridge و PPPOE می باشد که کاربر می بایست در انتخاب این گزینه دقت لازم را داشته باشد. این گزینه ها در قسمت ISP قرار دارند.

زمانی که گزینه PPPOE را انتخاب می کنید مودم نام کاربری و کلمه عبور را از شما گرفته و بصورت خودکار به اینترنت وصل می شود. با انتخاب این حالت دیگر نیازی به ساخت کانکشن ندارید.

گزینه PPPOE به مفهوم احراز هویت می باشد. این احراز هویت توسط Service Provider تعیین شده و همچنین میزان اعتبار و دسترسی شما به اینترنت مشخص می شود. همچنین زمانی که از این گزینه استفاده می کنید نام کاربری و کلمه عبور خود را در مودم تنظیم کرده و مودم شما به ISP متصل می شود.

ولی زمانی که گزینه Bridge Mode را انتخاب می کنید مودم دیگر از شما نام کاربری و کلمه عبور را نمی خواهد و برای اتصال به اینترنت می بایست کانکشن بسازید.لازم به ذکر است یکی از راه های جلوگیری از هک مودم استفاده ازحالت Bridge Mode می باشد. در تصویر زیر محل انتخاب گزینه PPPOE و Bridge مشخص شده است.

تفاوت PPPOE با Bridge

 

طریقه ساخت کانکشن Bridge در ویندوز 7


زمانی که مودم خود را در حالت Bridge قرار می دهید فقط در زمان نیاز می توانید از اینترنت استفاده کنید. در نتیجه این کار هر کاربری که به مودم متصل می شود طبیعتا نمی تواند از اینترنت مودم شما استفاده کند.

برای استفاده از اینترنت در این  حالت وارد کنترل پنل می شویم و گزینه Network and sharing center را انتخاب می کنیم.

 

در پنجره زیر عبارت setup a connection or network را انتخاب می کنیم.

با اینکار پنجره زیر باز می شود. که می بایست connect to the internet را انتخاب کنیم.

 

در مرحله بعد Broadband (PPPoE)  را انتخاب می کنیم.

بعد از کلیک کردن روی این عبارت پنجره ای شبیه به پنجره زیر باز می شود که در آن عبارت setup a new connection anyway را انتخاب می کنیم.

 

در پنجره بعد user  و Password را وارد کرده و یک نام برای کانکشن قرار می دهیم و در نهایت روی عبارت Connect کلیک می کنیم.

 

پروتکل PPPOE چیست؟


پروتکل PPPOE مخفف عبارت Point to Point Protocol over Ethernet می باشد. این پروتکل به این صورت فعال می شود که با کمک یک زیر پروتکل Discovery شروع به جستجوی Access Point هایی می کند که می تواند به آنها متصل شود. معمولا این جستجو به صورت خودکار انجام می شود و زمانی که حالت PPPOE را انتخاب کردید User name  و Password را وارد می کنید و نیازی به هر بار وارد کردن نمی باشد. اکثر ویندوزها از این پروتکل استفاده می کنند. استفاده از این روش باعث می شود بدون نیاز به هیچ نرم افزار جانبی به اینترنت متصل شوید.

 

PPPOE بهتر است یا Bridge


اینکه بخواهیم بگوییم کدام یک از این دو حالت بهتر می باشند کار سختی می باشد. انتخاب هر کدام از این گزینه ها بستگی به نظر کاربر دارد. زمانی که می خواهید فقط خودتان از مودم استفاده کنید می توانید user name و Password را وارد کنید و آنرا در اختیار شخص دیگری قرار نمی دهید.

ولی زمانی که از حالت PPPOE استفاده می کنید نیازی به حفظ کردن user  و Password نمی باشد. بعد از روشن کردن ، سیستم  به طور خودکار به اینترنت متصل می شود.

با توجه به تفاوتهایی که گفته شد بسته به سلیقه و نیاز خود می توانید  یکی از حالتهای فوق را انتخاب کنید.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 879
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1085
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1559
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1949