پست پروداکشن در فتوشاپ

مفهوم پست پروداکشن را در همراه رایانه بخوانید و راجع به Post Production بیشتر بدانید و سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را از شماره 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! مفهوم پست پروداکشن یعنی پرداخت تصویر پس از رندر ، که توسط نرم افزارهای گرافیکی از قبیل فتوشاپ صورت می گیرد.

پیشنهاد می کنیم آموزش های بالابردن کیفیت عکس ها در فتوشاپ و نیز روتوش حرفه ای تصاویر و آموزش six pack شکم در فتوشاپ را نیز بخوانید .

در واقع تصاویر بعد از اینکه توسط 3Dmax  ، اسکچ آپ و ... رندر شده و وارد فتوشاپ می شوند و مرحله دیگری در این قسمت شروع می شود. همانطور که می دانید فتوشاپ یک نرم افزار 2 بعدی می باشد و می تواتیم یکسری از آبجکتهای 2 بعدی را به این تصاویر اضافه کنیم و حتی آنها را با قالب Png ذخیره کنیم. البته این موضوعات فقط معطوف به درخت و آسمان نمی باشد بلکه می توانیم نور پردازیهای قوی نیز در برنامه ایجاد کنیم.

استفاده از براشهای معماری که در قالب ابر ، پرنده یا فضای سبز می باشد می تواند به رندر تصاویر کمک کند. استفاده از فصول نیز می تواند در نمایش تصاویر واقعی به کاربر کمک ویژه ای کند. چنانچه بخواهید کار شما سریعتر پیش برود میتوانید از Render Elementها و Vray استفاده کنید  که باعث می شود کار سریعتر پیش برود.

در واقع استفاده از مفهوم پست پروداکشن به کاربر کمک می کند که تصاویر رندر شده طبیعی تر جلوه کرده و در وقت شما صرفه جویی شود. این کار باعث می شود که دیگر نیازی نداشته باشید از نرم افزارهای پیچیده مثل 3DMax استفاده کنید.

رندر چیست؟

ممکن است برای خیلی از شما کاربران گرامی این سئوال پیش بیاید که بخواهید تعریفی از Render را بدانید و یا حتی بخواهید تعریف کامل تری از رندر را داشته باشید. بنابراین در این تیتر یک تعریف جامع از رندر برای شما بیان خواهیم کرد.

عبارت render به معنی پرداخت صحنه و صحنه های عظیم 3 بعدی می باشد. برای یک کاربر معمولا مدت زمان زیادی ممکن است طول بکشد تا یک صحنه سه بعدی را خلق کند. برای اینکار می بایست اطلاعات کاملی در ارتباط با اشیاء و مدل سازی ، نور پردازی ، سایه ها و ... داشته باشند و رایانه هم باید بتواند این اطلاعات را پردازش کند. در ساختن انیمیشنهای 3 بعدی یک مساله مهم وجود دارد و آن اینست که اگر کاربر نتواند زمان خروج انیمیشن را پیش بینی کند استودیوی سازنده انیمیشن می بایست هزینه های زیادی رامتحمل شود.در واقع زمانی که لازم است تا یک تصویر ایجاد شود. گاهی هم ممکن است برای بعضی از تک فریمها 20 ساعتی هم طول بکشد.

  • کاهش یا افزایش کاراکترها ، انیمیشنها ، مدلها ، نورپردازی و ...
  • استفاده از نرم افزارهای قدرتمند
  • استفاده از سخت افزارهای قوی

ایجاد یک رندر سه بعدی

 فرض کنید می خواهید تصویر زیر را پرداخت کنید بنابراین ابتدا می بایست تصویر را در فتوشاپ باز کنید. قبل از هر گونه تغییری می بایست آسمان تصویر را درست کنیم.

بنابراین یک تصویر آسمان را دانلود کنید و مطابق تصویر آسمان تصویر را ویرایش کنید.

سپس نوبت به کف زمین می رسد که می توانید از پترنهای مناسب استفاده کنیم بنابراین در ادامه پترن مناسب را دانلود کرده ایم و کف زمین را به صورت زیر تنظیم کرده ایم.

در ادامه نمای آجری تصویر را نیز مانند تصویر ذیل تنظیم می کنیم.

در ادامه سایر قسمتهای تصویر را نیز انتخاب کرده و به آنها با استفاده از دستور پترن نما بدهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با همراه رایانه در تماس باشید.

 


لینک های جذاب 

جدیدترین مطالب

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 53
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 761
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 550
دیلیت اکانت wispi

دیلیت اکانت wispi

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 420