مزایا و معایب روت کردن اندروید

مزایا و معایب روت کردن گوشی اندروید را در همراه رایانه بخوانید و خطرات و مضرات روت اندروید را بدانید و با تلفن 9099070345 مشکلات گوشی و رایانه خود را بپرسید .

شاید تا به حال کلمه ی روت یا روت کردن گوشی به گوشتان خورده باشد . روت (Root) در لغت به معنای ریشه می باشد و در گوشی اندروید به معنای اجازه ی دسترسی کامل به تمامی  پوشه های سیستمی و تنظیمات کامل سیستم عامل اندروید است.

 

پیشنهاد میکنیم انتهای خواندن این مطالب از مقالات روت اندروید چیست و چه قابلیت هایی دارد و همچنین چگونه بفهمیم گوشی روت نشده را نیز مطالعه کنید .

در حالت عادی گوشی های اندروید با تنظیمات محدود در اختیار کاربران قرار میگیرد و طراح این سیستم عامل اجازه ی دستری کامل به تنظیمات را به کاربر نمی دهد. برای اینکه کاربران بتوانند مجوز کامل دسترسی را دارا باشند باید گوشی خود را از طریق نرم افزار های موجود روت نمایند.

برای روت کردن حتما باید از نرم افزار های معروف اینکار استفاده نمایید مانند KingRoot

لازم به ذکر است شما میتوانید بعد از روت کردن از طریق نرم افزار های موجود گوشی خود را به حالت UnRoot باز گردانید .

بهتر است این کار با به یک متخصص بسپارید و خودتان (حداقل برای بار اول ) روت گوشی خود را انجام ندهید در صورتی که خواستید نیز برای راهنمایی های بیشتر از مشاوران ما نیز کمک بگیرید .

 

مزایای روت کردن گوشی اندروید 


  1. یکی از بارزترین مزایای روت کردن گوشی موبایل دسترسی کامل به تنظیمات گوشی می باشد.
  2. بعضی از برنامه های موجود در دنیای اندروید و گوشی همراه برای نصب نیاز به روت کردن دارند (مانند ریکاوری فایل های از دست رفته درون گوشی موبایل) .
  3. روت کردن گوشی به شما این امکان را می دهد که کاستوم رام های مختلفی را روی گوشی خود نصب نمایید (مانند سایانوژن ).
  4. روت کردن گوشی اندروید فواید تخصصی زیادی را دارا می باشد ( مانند OverClock , Bloatware  و همچنین کنترل کامل Cpu )

 

معایب و خطرات روت کردن گوشی اندروید 


خیلی از کاربران نگرانی زیادی نسبت به روت کردن گوشی خود دارند فقط بایستی توجه داشته باشید که با روت اندروید گوشی شما در معرض خطر ویروسی شدن قرار می گیرد و بایستی بیشتر احتیاط کنید . 10 نشانه ویروسی شدن گوشی را نیز مطالعه کنید .

اما باید گفت روت کردن گوشی اندروید در حالت عادی هیچ ضرری و یا خطری برای گوشی موبایل شما به خودی خود ندارد فقط لازم است بعد از روت کردن گوشی اندروید خود برای نصب نرم افزار ها حساسیت بیشتری خرج دهید زیرا اگر بد افزاری روی گوشی موبایل خود به اشتباه نصب کنید و چون در حالت روت کردن دسترسی کامل به تمامی نقاط گوشی آزاد است احتمال دارد رام گوشی را دچار اختلال و یا حتی به آن آسیب برساند.

باید توجه داشت که با روت کردن گوشی گارنتی گوشی همراه شما باطل خواهد شد و همچنین نرم افزارهایی که از نظر امنیتی بسیار حساس هستند مانند همراه بانک ها روی گوشی شما در حالت روت نصب نخواهند شد.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 764
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1023
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1502
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1902