نحوه صحیح شارژ باتری موبایل

نحوه صحیح شارژ باتری موبایل

در ارتباط با شارژ گوشی مطالب ضد و نقیض زیادی گفته شده است. هر کسی نظر خاص خود را دارد. ما در این مطلب سعی داریم نحوه صحیح شارژ موبایل را به شما آموزش دهیم تا بتوانید از گوشی خود به نحو مفیدتری استفاده کنید.

یکی از عادات کاربران گوشیها قرار دادن گوشی در شارژ از شب تا صبح می باشد. این در صورتی است که گوشی 2 الی 3 ساعت شارژ شده و از این زمان به بعد باعث می شود که عمر باتری کم شود.

در واقع زمانی که گوشی صد در صد شارژ می شود می بایست از پریز جدا شود. اگر فکر می کنید باتری گوشی می بایست همیشه 100 درصد باشد سخت در اشتباهید بلکه گوشی می بایست شارژ شده و بعد شارژ آن خالی شود. باتری گوشی در واقع بین 40 تا 80 درصد می بایست شارژ داشته باشد تا عمر باتری افزایش پیدا کند.

نحوه صحیح شارژ باتری موبایل

اگر می خواهید گوشی شما سریعتر شارژ شود می توانید گوشی خود را در حالت Airplane قرار داده تا از دریافت پیامک در ایمیل جلوگیری شود و شارژ گوشی خورده نشود. برای اینکه بتوانید استفاده مفیدی از گوشی خود ببرید می بایست در هفته یکبار گوشی خود را خاموش کنید و همیشه سعی کنید باتری کاملا خاموش شود و در نهایت می توانید بین 80 تا 100 درصد شارژ شود.

اشتباهات کاربران در مورد شارژ گوشی تلفن همراه

  • گرم و سرد کردن گوشی باعث می شود بافتهای داخلی گوشی آسیب ببیند. بنابراین قرار دادن باتری درون آب جوش یا در معرض قرار دادن سرمای جدید باعث می شود که گوشی قدرت قبل را نداشته چه بسا باتری گوشی خود را نیز از دست بدهید.
  • یک سری روشهای غیر متعارف برای شارژ بین کاربران وجود دارد که باعث می شود عمر باتری کاهش پیدا کند. مثل استفاده از USB کامپیوتر برای شارژ گوشی یا استفاده از سیستم برق ماشین که این روش کلا دارای اشکال می باشد.

چند نکته در مورد شارژ گوشی

  • اگر برایتان مقدور است از شارژرهای دو تیکه استفاده نکنید. هر چند شارژرهای امروزی چند تکه هستند ولی اگر حس می کنید تقلبی هستند از این شارژرها استفاده نکنید.
  • تفکرات قدیمی را کنار بگذارید. زمانی که گوشی را بصورت نو تهیه می کنید 40 درصد شارژ دارد بگذارید کاملا شارژ شده و بعد از آنها استفاده کنید.
  • در انتها زمانی که گوشی در حال شارژ شدن می باشد کاری به کارش نداشته باشید تا فرایند شارژ به صورت کامل انجام شود.

در ادامه توضیحات، چنانچه باز هم مشکلی در مورد نحوه صحیح شارژ باتری موبایل داشتید می توانید با کارشناسان همراه رایانه تماس گرفته و از آنها در مورد حل مشکل پیش آمده راهنمایی بگیرید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 762
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1023
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1501
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1902