حذف ویروس shortcut از کامپیوتر

حذف ویروس Shortcut از کامپیوتر

ویروس های که در سیستم وجود دارد از طریق آنتی ویروس ها شناسایی میشود و حذف میگردد.اما ویروس shortcut  یک ویروس جدید و ناشناخته میباشد به طور خودکار در کامپیوتر,usb, کارت sd  آمده است و محتویات حافظه را مخفی و داخل یک shortcut منتقل میکند.

یکی از بدترین مواردی که وجود دارد این میباشد که این ویروس ها قابل شناسایی و پاکسازی با آنتی ویروسی که برروی سیستم نصب شده است نمیباشد.حتی اگر فایل های موجود در سیستم را اسکن کنید هیچ فایل ویروسی را برای شما شناسایی نمیکند و این مسئله همیشه برای کاربران تعجب آور بوده است.اکثر کاربرانی که نمیدانند چگونه فایل ویروسی را حذف کنند اقدام به فرمت حافظه جانبی میکنند.در صورتی که این راه حل واقعی این مشکل  نمیباشد و ما به شما کاربران این پیشنهاد رو میدهیم که اگر با چنین ویروس های روبه رو شدید از دستورات زیر استفاده نمایید.

راه های پاکسازی ویروس shortcut

دو روش برای حدف این ویروس وجود دارد.قبل از انجام کار حافظه مورد نظر را ویروسیابی نمایید.اگر حافظه در حالت bootable یعنی(قابلیت نصب برنامه های راه انداز سیستم در هنگام بالا آمدن) باشد ممکن است این حالت از بین برود.

مراحل حدف ویروس با استفاده از فرمان cmd

1.برای دسترسی به محیط cmd،با فشردن کلیدهای win+R یک کادر برای شما باز خواهد شد که باید کلمه CMD را تایپ کنید.یا میتوانید از طریق منوی START سپس Accessories و کلیک راست برروی command prompt و انتخاب گزینه  Run as administrator و سپس محیط cmd برای شما باز میشود.

2.سپس usb آلوده شده را به سیستم وصل کنید.

3.با استفاده از آنتی ویروس خود اقدام به ویروس یابی حافظه usb کرده ودر صورت پیدا شدن ویروس آنها را از بین ببرید.

4.دستورات زیر را درcmd تایپ کنید و توجه داشته باشید که یک حرف، نام یا نشانه درایور شماست که باید جایگزین کنید ما در اینجا حرف D را به عنوان درایور Usb در نظر گرفته ایم.

دستور:attrib -h -r -s /s /d D:\*.*

5.پس از اینکه این مراحل را انجام دادید محتویات حافظه مورد نظر ظاهر میشود که در فولدری جمع شده است.محتویات را برروی سیستم خود کپی کرده و بعد از فرمت usb  ،اطلاعات را به داخل حافظه usb برگردانید.

2.روش دوم: پاکسازی از طریق برنامه

با جستجو کردن در مرورگر خود میتوانید به برنامه پاک کننده ویروس کشی دسترسی پیدا کنید.یکی از این نرم افزار ها ،برنامه Usb Fix میباشد.این برنامه را دانلود کرده و قبل از اجرای برنامه آنتی ویروس خود را روشن کنید.همچنین برنامه های که در حال اجرا میباشند را از task manager ویندوز ببندید.

2.حافظه usb آلوده شده را به سیستم وصل کنید و سپس برروی گزینه clean کلیک کنید.


لینک های مرتبط

حذف نرم افزار از روی کامپیوتر

فعال و روشن کردن بلوتوث لپ تاپ

همراه رایانه مرکز پاسخگویی تلفنی مشکلات رایانه ای ،گوشی موبایل،تبلت و... می باشد که بصورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل آماده ی خدمت رسانی شما دوستان عزیز می باشد.

برای تماس با کارشناسان همراه رایانه 9099070345 را تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید .

برای تماس از طریق گوشی موبایل می توانید شارژ همراه رایانه تهیه  نمائید

برای خرید شارژ وارد سایت hamrahpc.ir شده و پروفایل ثبت نام را کامل پر کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت و روی گوشی اندروید خود  نصب کنید.

با خرید شارژ 50در صد تخفیف در هزینه ی تماس دریافت کنید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 529
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 842
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1366
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1763