HDR در دوربین گوشی چیست؟

HDR در دوربین گوشی چیست؟

کاربرانی که اکثر اوقات با گوشی هوشمند خود عکس می گیرند با عبارت HDR برخورد کرده اند این قابلیت امروزه در بسیاری از دوربین های کوچک و بزرگ و حتی در گوشی ها هم وجود دارد.اما احتمالا معنی و مفهوم این قابلیت برای برخی از کاربران بیگانه است یا شاید بعضی از کاربران با عبارت HDR آشنا باشند اما نمی دانند در چه زمانی از این قابلیت استفاده کنند یا برعکس .در این پست قصد داریم این قابلیت را برای شما بازگو کنیم و از مزایا و معایب آن صحبت کنیم.کاربران عزیز تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید...

HDR چیست؟

HDR مخفف عبارت High Dynamic Range است که استفاده از آن باعث می شود شما از مناظر طبیعی عکس بهتری بگیرید اگر میخواهید عکس های بهتری دریافت کنید ابتدا باید با نحوه کار با این قابلیت آشنا شوید.

زمانی که شما در حالت HDR عکاسی می کنید دوربین سه عکس متوالی ازصحنه می گیرد که نور دهی هر کدام  متفاوت است بعد نرم افزار دوربین این عکس ها را با  نور دهی متوسط ترکیب می کند تا درمجموعه ای هم جزئیات روشن عکس مشخص باشد و هم تاریک به این نوع عکس HDR می گویند.

در شرایط زیر بهتر است HDR را فعال کنید.

  • عکاسی از مناظر
  • عکاسی در نور کم و عکاسی با نور در پس زمینه
  • عکاسی از چهره در نور خورشید

در شرایط زیر نباید HDR را فعال کنید.

  • عکاسی از رنگ های روشن
  • صحنه هایی با کنتراست بالا
  • زمانی که جسم در حال حرکت است

 

در صورتی که هنوز متوجه نشده اید High Dynamic Range یا HDR در گوشی چیست و چه موقع استفاده میشود می توانید با همکاران ما در همراه رایانه تماس تلفنی برقرار کرده و بصورت آنلاین و با کمترین هزینه مشاوره دریافت کنید.
همراه رایانه مرکز مشاوره کامپیوتر و موبایل است که بصورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی می باشد.
برای تماس با همراه رایانه تنها از طریق تلفن ثابت 9099070345 را شماره گیری کرده و در صورت عدم موفقیت در تماس می توانید در سایت hamrahpc.ir ثبت نام کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دانلود و نصب کنید.
با خرید شارژ امکان برقرای تماس از طریق موبایل وجود دارد و 50 در صد تخفیف در هزینه مکالمه داده می شود. 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 762
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1023
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1501
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1902