مشکلات همراه بانک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انجام بسیاری از کارها برای کاربران راحت تر شده است تنها با استفاده از یک تلفن همراه هوشمند شما می توانید امور بانکی خود از قبیل دریافت موجودی و انتقال اعتبار ، پرداخت قبوض ،خرید شارژ، دریافت گردش حساب و.... را به آسانی در هر ساعت از شبانه روز انجام دهید.
برای نصب همراه بانک ابتدا باید به یکی از شعب بانک مورد نظر که در آن حساب دارید، مراجعه نموده تا نام کاربری و رمز عبور خود را دریافت کنید سپس شما باید با اطلاع از سیستم عامل گوشی خود برنامه همراه بانک مختص بانک خود را دریافت و نصب کنید. اطلاع از سیستم عامل بسیار مهم است زیرا همراه بانک های موجود اکثرا روی دستگاه هایی با سیستم عامل اندروید، سیستم عامل آی او اس ،جاوا، ویندوزفون قابل نصب است. بهتر است همیشه نرم افزار همراه بانک شما آخرین نسخه باشد چرا که در آن تغییرات اعمال شده موجب بهبود عملکرد این نرم افزار شده است.
توصیه میشود نرم افزار همراه بانک را از سایت خود بانک تهیه کنید به فرض مثال برای تهیه برنامه همراه بانک ملت به سایت رسمی بانک ملت مراجعه کنید و در قسمت همراه بانک بر روی ورود به سامانه همراه بانک کلیک کنید. تا وارد صفحه ی دریافت نرم افزار شوید و همانگونه که در بالا گفته شد بر اساس سیستم عاملتان آن را دانلود کنید.
هنگامی که برنامه نصب شد در ابتدا از شما نام کاربری و رمز عبور را درخواست می کند که همان نام کاربری و رمز عبوریست که شما از بانک دریافت نمودید. سپس بعد از درج اطلاعات، شما وارد صفحه ی همراه بانک خود خواهید شد که می توانید عملیات مورد نظر را انجام دهید.
اما یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران در این زمینه به آن بر می خورند این است که نسخه ی مناسب همراه بانک را برای گوشی موبایل خود دریافت نمی کنند، که با باز نشدن فایل دانلودی مواجه می شوند. در خصوص باز نشدن برنامه باید دقت داشت که پسوند فایل دریافتی چیست؟ معمولا برای گوشی های اندرویدی باید پسوند برنامه apk و برای آی او اس IPA برای ویندوز فون exe و برای جاوا Jar باشد.
از بیشترین مشکلاتی که کاربران اندرویدی با آن مواجه می شوند این است که در هنگام نصب برنامه با ارور application not installed برخورد میکنند. این پیغام 2 علت دارد : یا حافظه ی داخلی دستگاه شما پر است یا نسخه ی نرم افزار همراه بانک با نسخه ی اندروید شما سازگار نیست.
برای رفع این مشکل شما ابتدا باید از نسخه ی اندروید خود مطلع شوید.
برای این کار به منوی تنظیمات خود رفته ، در قسمت درباره ی تلفن نسخه ی اندروید گوشی هوشمند شما درج شده است. اگر اندروید شما 3.0 به پایین بود شما باید از ورژن های پایین تر نرم افزار همراه بانک استفاده کنید. در صورتی که هر گونه مشکلی با همراه بانک موبایل خود دارید می توانید از کارشناسان ما راهنمایی بگیرید.