حل مشکل هنگ کردن کامپیوتر

دلیل و علت هنگ کردن کامپیوتر و حل مشکل هنگ کردن ویندوز کامپیوتر + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی کامپیوتر و گوشی را در همراه رایانه تجربه کنید

قبل از اینکه بخواهیم راجع به حل مشکلات رایانه بحثی کنیم ابتدا می بایست تعریفی از این اصطلاح داشته باشیم. هنگ کردن یعنی پاسخ ندادن به نیاز کاربر و قفل شدن رایانه. زمانی که سیستم هنگ می کند بعضی از برنامه ها اصطلاحا قفل شده اند و اصطلاحا سیستم از کار می افتد. اگر بخواهیم از لحاظ نرم افزاری علت هنگ کردن رایانه را بررسی کنیم وجود ویروسها یکی از عمده ترین دلایل هنگ کردن رایانه می باشد. 

یشنهاد می کنیم در انتهای این صفحه از آموزش های مرتبط مانند مشکل هنگ کامپیوتر و همچنین مشکل هنگ کردن ویندوز 7 را نیز مطالعه کنید .

مشکل هنگ کردن ویندوز 10 را نیز در لیتک مربوطه بخوانید .

 


در واقع ویروسها با مختل کردن عملکرد رایانه و کار کشیدن اضافی از Ram وCpu باعث می شوند که رایانه قفل شده و هیچ کاری انجام ندهد. از عوامل دیگری که باعث هنگ کردن رایانه می باشد نرم افزارهای دردسر ساز می باشند که روی سیستم نصب کرده اید و هیچ استفاده ای از آنها نمی کنید. این نرم افزارها بخاطر حجم زیادشان و یا عدم همخوانی با ویندوز می تواند باعث قفل شدن رایانه شوند. از دلایل دیگر هنگ کردن رایانه می توان به عواملی همچون تداخل سخت افزاری، تنظیمات بایوس ،تغییرات رجیستر و راه اندازی اشتباهی با سخت افزارها و ... نام برد.

زمانی که سیستم شما هنگ می کند می بایست برنامه های در حال اجرا را ببندیم. که روی فضای خالی روی نوار وظیفه راست کلیک می کنیم و گزینه Task Manager را انتخاب می کنیم. چنانچه برنامه ای هنگ کرده باشد با عبارت Not Responding برنامه در حال اجرا با عبارت Running مشخص می شود. 

چنانچه روی برنامه قفل شده کلیک کرده و عبارت End Task را انتخاب می کنیم برنامه بسته شده و می توانیم ادامه کارهای خود را انجام دهیم. چنانچه سیستم همچنان در حالت هنگ مانده بود می بایست از دکمه ریست روی کیس استفاده کنیم و اجازه دهیم سیستم به صورت خود کار راه اندازه شود. ممکن است در حین راه اندازی سیستم بخواهد سطح دیسک را بررسی کند و یا حتی وارد Safe Mode شود. چنانچه سطح دیسک در حال بررسی بود اجازه دهید سیستم به کار خودش ادامه دهد و چنانچه وارد Safe Mode شد سیستم را به طریقه صحیح ریستارت کنید. از دیگر دلایلی که سیستم هنگ می کند داغ شدن Cpu می باشد.

یعنی ممکن است فن سی پی یو نتواند به عنوان یک خنک کننده به درستی عمل کند. در اینگونه مواقع می بایست فن سی پو را بررسی کرده آنرا تمیز کنیم و در نهایت فن را تعویض کنیم. هنگ کردن ویندوز راه حلهای زیادی دارد. قبل از اینکه به بررسی مشکلات سخت افزاری بپردازید ابتدا ویندوز سیستم خود را عوض کنید. یک آنتی ویروس قوی نیز روی سیستم خود نصب کنید. چنانچه مشکل همچنان باقی بود می بایست سیستم خود را از لحاظ سخت افزاری بررسی کنید.

 


لینک های جذاب