اتصال لپ تاپ به وای فای

آموزش اتصال لپتاپ به شبکه WiFi

با ویندوز 10 ماکروسافت، اجزای کوچکی از ویندوز را تغییر داده است و شاید روش وصل شدن به وایفای کاملاً روشن نباشد.  در اینجا قصد داریم روش انجام این کار را در لپتاپ، تبلت یا کامپیوتر ویندوز 10 ، نشان دهیم.

اتصال به وایفای در لپتاپ

بدلیل رایج بودن ویندوز 10 در کامپیوتر های شخصی در این پست از تصاویر ویندوز 10 استفاده شده است

قبل از اینکه به Wifi  وصل شوید، به برخی جزئیات نیاز خواهید داشت:

نام شبکه ی وایرلس، رمز و اگر از کامپیوتر استفاده می کنید یک کارت شبکه (اکثر کامپیوتر های خانگی فاقد کارت شبکه اند و معمولاً با کابل LAN به اینترنت متصل می شوند.)

پیشنهاد می کنیم مطالب  عدم شناسایی و پیدا کردن وای فای مودم توسط لپ تاپ و  مشکلات وای فای مودم را نیز مطالعه کنید.

چطور در لپتاپ به WiFi متصل شویم : بطور خلاصه

  • کلید های ویندوز و A را همزمان فشار دهید تا Action Centre  باز شود.
  • روی آیکون WiFi کلیک کنید تا وایفای روشن شود(در حات خاموش خاکستری رنگ است)
  • سپس روی آیکون کلیک راست کنید و Go to Settings را انتخاب کنید
  • شبکه وایفای مورد نظرتان را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید
  • رمز را وارد کنید و صبر کنید تا ارتباط برقرار شود

چطور در لپتاپ به WiFi متصل شویم : با جزئیات

معمولاً آیکون وایفای نزدیک ساعت ویندوز خواهید دید و با کلیک بر روی آن لیست شبکه های در دسترس را می بینید. اما اگر به هر دلیلی این آیکون وجود نداشت کلید های ویندوز و A را همزمان بفشارید تا Action Centre باز شود، اگر هنوز آیکون وایفای را نمی بینید روی Expand کلیک کنید.

Action Centre

و بعد از باز شدن کامل Action Centre :

Action Centre

کافیست روی روی آیکون وایفای کلیک کنید و شبکه مورد نظر را انتخاب کنید و مطمئن شوید Connect automatically را تیک زده اید. این تیک باعث می شود در صورت در دسترس بودن این شبکه کامپیوترتان بصورت اتوماتیک به آن وصل شود.

اتصال به وایفای

زمانی که روی روی Connect کلیک کنید رمز از شما خواسته می شود، سپس تیک Share network with my contacts را بردارید، چون زمانی که این تیک را زده باشید، مخاطبان شما در Skype و Hotmail می توانند به شبکه شما وصل شوند که این می تواند برای برخی مردم ویژگی فوق العاده ای باشد و برای دیگران ریسک بالایی داشته باشد.

share network with my contacts

طبق گفته ماکروسافت پسورد وایفای شما در فرم رمزنگاری شده ارسال می شود و مهمان ها به کامپیوتر یا دیگر دستگاه های شبکه دسترسی نخواهند داشت. که در صورت قرار دادن رمز در اختیار مهمانان دسترسی خواند داشت. برخی روتر ها و نقاط اتصال بیسیم ویژگی اضافی جالبی بنام WPS دارند که با فشردن کلیدی روی روتر می توانید بدون وارد کردن رمز به شبکه متصل شوید.

WPS

 اگر همه کارها درست انجام شود و رمز را نیز وارد کنید پیام Varifying and Connecting را خواهد دید- که اگر پسورد صحیح باشد- با پیام “Cnonnected” به شبکه وصل خواهید شد!


لینک های جذاب

علت وصل نشدن و اتصال لپ تاپ به وایرلس و وای فای مودم

عدم اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به اینترنت مودم وایرلس

معرفی بهترین مودم های وایرلس +راهنمای خرید مودم

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ

همراه رایانه مرکز پاسخگویی تلفنی مشکلات رایانه ای ،گوشی موبایل،تبلت و... می باشد که بصورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل آماده ی خدمت رسانی شما دوستان عزیز می باشد. برای تماس با کارشناسان همراه رایانه 9099070345 را تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید .

برای تماس از طریق گوشی موبایل می توانید شارژ همراه رایانه تهیه  نمائید. برای خرید شارژ وارد سایت hamrahpc.ir شده و پروفایل ثبت نام را کامل پر کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت و روی گوشی اندروید خود  نصب کنید. با خرید شارژ 50در صد تخفیف در هزینه ی تماس دریافت کنید.