7 مشکل متداول مانیتور

7 مشکل متداول مانیتور را در اینجا بخوانید و در صورت نیافتن پاسخ ، مشکلات مانیتور خود را تلفنی از شماره 9099070345 همراه رایانه بپرسید !!! حل مشکل برفکی ، شطرنجی، سایه دار شدن صفحه نمایش و راه حل مشکلات مانیتور و تصویر ندادن مانیتور ، مشکلات LCD و مانیتور های LED و دیگر مشکل های مانیتور را در سایت بخوانید و بپرسید !

یکی از مشکلات مانیتور که شاید برای شما هم اتفاق افتاده است این است که کامپیوتر خود را روشن کرده اید ولی تصویری در مانیتور ندارید وخبری از روشن شدن و بالا آمدن ویندوز نیست.اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که کابل های اتصالی را چک کنید، یکبار آن را جدا کنید و مجددا وصل کنید.اگر با این کار جواب نگرفتید باید اختصاصی تر وارد عمل شوید و ما به شما توصیه میکنیم اگر در زمینه سخت افزاری وارد هستید در ادامه با ما همراه باشید.

در صورتی که مشکل مانیتور شما با هر کدام از موارد زیر است به لینک مورد بروید در غیر این صورت ادامه مطالب را بخوانید :

 1. مشکل روشن نشدن مانیتور
 2. مشکل سیاه شدن مانیتور
 3. چشمک زدن مانیتور

 

7 مشکل متداول مانیتور 

 1. از دیگر مشکلات مانیتور افتادن یک خط عمودی یا افقی در صفحه مانیتور است ک این خط به مرور افزایش می یابد و هیچ جوری نمیشود جلوی رشدش را گرفت و باید مانیتور را عوض کرد ، علت وجود چنین مشکلی شاید به دلیل ضربه باشد. .
 2. ممکن است یک سری نقاط سیاه یا رنگی (پیکسل سوخته) در صفحه مانیتور خود مشاهده کنید که دلیل آن به خاطر ضربه یا عدم استفاده از screen saver باشد که معمولا شرکت گارانتی تا 5 عدد را ساپورت میکند و شامل گارانتی می شود.
 3. همچنین سایه دار شدن تصاویر به دلیل عدم استفاده از screen saver یا مشکل کارت گرافیک است.
 4. گاهی اوقات با کدر شدن صفحه نمایشگر خود مواجه می شوید که به دلیل وجود شوینده ها(شیشه شورها) است، که معمولا با تعویض صفحه نمایشگر جلو مشکل حل می شود.
 5. از مشکلات دیگر مانیتور می توان به تاریک شدن تصویر اشاره کرد که این مشکل مربوط به لامپ فلورسنت است که باید به تعویض آن پرداخت.
 6. گاهی اوقات در حالت عادی پرش در تصویر را مشاهده می کنید که مربوط به کابل فلت یا کارت گرافیک است ولی گاهی اوقات با باز و بسته شدن درب با پرش تصویر مواجه می شوید که برای حل این مشکل باید به تعمیر یا تعویض کابل فلت بپردازید.
 7. اگر روی LCD خود لکه مایع مانندی مشاهده کردید به دلیل ضربه به مانیتور است و باید به تعویض LCD بپردازیم.

 

اقدامات برای حل مشکل تصویر نداشتن صفحه نمایش 

 1.  ابتدا کابل برق را قطع کنید و در کیس خود را باز کنید.کابل پاور یا همان منبع تغذیه را یکبار خارج و دوباره متصل کنید.کابل پاور در جلو دارای یک پین می باشد که باید آن را به سمت داخل فشار دهید و کابل را خارج کنید. بعد از جا زدن ، کامپیوتر را روشن کنید چک کنید ببینید مادربرد بوق میزند یا نه؟ و یا تصویر دارید یا خیر؟
 2.  اگر صدایی نشنیدید کامپیوتر را خاموش کنید این بار رم کامپیوتر را خارج کنید و کلید پاور را بفشارید اگر باز هم صدایی به گوشتان نرسد به احتمال خیلی زیاد مادربرد شما مشکل پیدا کرده است.
 3. اگر کارت گرافیک شما مشکل پیدا کرده باشد مانیتور یکبار دارای تصویر است و یکبار تصویر ندارد و اگر بوی سوختگی به مشامتان رسید کارت گرافیک سوخته است.

مشکل برفکی شدن و یا شطرنجی شدن صفحه مانیتور

این مشکل مربوط به کارت گرافیک است و چیپ Gpu آن داغ شده و هد سینک آن توانایی خنک کردن آن را ندارد و تصویر شما به این شکل می شود.
برای حل این مشکل ابتدا هد سینک آن را جدا کرده.روی چیپ که آغشته به خمیر سیلیکون است و احتمالا خشک شده است را تمیز کنید.همچنین خاک اطراف آن را پاک کنید و خمیر سیلیکون رو روی Gpu بمالید در انتها هد سینک را محکم و درست سرجای اولش قرار دهید در صورتی که مراحل بالا را انجام داده اید و جواب نگرفته اید چیپ را با هیتر درست هیت بدهید
در صورتی که باز هم نشد به احتمال زیاد چیپ شما دچار مشکل جدی شده است.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 764
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 1024
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1502
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1903