عدم اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به شبکه وایرلس مودم

عدم اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به شبکه وایرلس مودم

از راههای اتصال لپ تاپ و کامپیوتر به اینترنت ارتباط بدون سیم می باشد که کیس و لپ تاپ با دارا بودن سخت افزار وای فای به مودم متصل می شوند. معمولا لپ تاپها دارای وای فای بصورت پیش فرض می باشند ولی برای کیس می بایست یک دانگل یا Usb وای فای از بازار تهیه نمایید و به کیس متصل کنید.

عدم اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به شبکه وایرلس مودم

راههای حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به شبکه وایرلس

چنانچه کامپیوتر یا لپ تاپ شما به وایرلس متصل نمی شود می بایست مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا مودم خود را ریست کرده و چراغهای آن را تست کنید.
  • سعی کنید از طریق وای فای گوشی خود به مودم متصل شوید تا ببینید ایراد از ISP می باشد یا خیر؟
  • اگر ایراد از ISP نبود و مودم نیز مشکلی نداشت می بایست رایانه خود را از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری بررسی کنید.
  • ما به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا سیستم خود را از لحاظ نرم افزاری بررسی کنید. برای اینکار ابتدا از پنجره Control Panel  گزینه Device manager را انتخاب کنید. در این قسمت لیست درایورها نمایش داده می شود. اگر درایور نصب نیست می بایست از سایت مربوط به مادربرد ، درایور مربوطه را دانلود و نصب کنید در غیر اینصورت از سی دی های All Driver یا Driver Pack Solution جهت نصب درایور استفاده کنید.
  • اگر در پنجره Device Manager درایور نصب بود می بایست درایور مربوط به کارت شبکه را حذف کنید. یعنی روی درایور مربوط به کارت شبکه راست کلیک کرده و گزینه Uninstall را انتخاب کنید. سپس از نوار ابزار واقع در  بالای پنجره گزینه Scan For hardware change را انتخاب کنید تا درایور مجددا نصب شود.
  • یکی دیگر از دستورات پیشنهادی استفاده از سیستم ریستور می باشد. اگر از  نرم افزار خاصی مثل حسابداری که معمولا دارای قفل سخت افزاری هم هستند روی سیستم  خود استفاده نمیکنید و حدس می زنید ایراد رجیستری باشد می توانید از کنترل پنل گزینه Recovery و بعد System Restore را را انتخاب کنید و با توجه به تاریخ فعلی سیستم، تاریخ قبل تر را پیدا کنید. بعد از راه اندازی سیستم مشکل در اکثر مواقع قابل حل می باشد.
  •  از دیگر دلایل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت ایراد سخت افزاری می باشد. که می بایست قطعه وای فای خود را تعمیر کنید. البته قبل از آن نصب ویندوز و نصب مجدد درایور نیز میتواند چاره ساز باشد.

چنانچه مشکل همچنان برقرار بود می توانید با کارشناسان همراه رایانه تماس بگیرید و از آنها در جهت رفع مشکل عدم اتصال کامپیوتر و لپ تاپ به شبکه وایرلس مودم راهنمایی بگیرید. 9099070345