فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ

فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ

از مشکلات شایع بین کاربران فراموش کردن رمز بایوس می باشد که باعث می شود کاربر نتواند وارد بایوس شده و یک سری تغییرات یا تنظیمات را  روی سیستم خود انجام دهد. یکی از راههایی که معمولا پیشنهاد می دهند بیرون آوردن باتری لپ تاپ می باشد. این کار در بعضی زمانها پاسخگوی نیاز کاربر نمی باشد. یا حتی ممکن است در یکسری از سیستمها برداشتن باتری غیر ممکن باشد. ما به شما یک ترفند آموزش خواهیم داد که بتوانید پسورد ذخیره شده را کلا بردارید. این روش بر روی تمامی بایوسها قابل انجام می باشد و تفاوتی در نوع برند لپ تاپ ندارد.

برداشتن رمز از طریق سی دی بوت

برای انجام اینکار یک سی دی بوتیبل Bootable می بایست در دسترس داشته باشید. این سی دی می تواند ویندوز باشد. البته یک فلاپی بوتیبل هم در اینگونه مواقع می تواند کارساز باشد. هر جند امروزه استفاده از فلاپی ها منسوخ شده شده است.

بهر حال سعی کنید بعد از راه اندازی سیستم وارد محیط داس بشوید و دستورات زیر را با دقت کافی درج کنید:

DEBUG
O 70 71
O 71 72
O 72 73
Q

بعد از اینکه هر خط را وارد کردید حتما از کلید اینتر استفاده کنید. پس از اجرای دستور به صورت کامل پسورد بایوس شما کلا محو شده است و می توانید بعد از ریستارت کردن لپ تاپ وارد بایوس شده و تنظیمات لازم را انجام دهید.

 

راههای دیگر برداشتن رمز بایوس

اگر مادربرد شما طوری تولید شده است که می توانید بایوس را جدا کنید سعی کنید این کار را انجام داده و نیم ساعت صبر کنید. بعد از اینکه سیستم را ریستارت کردید پیغامی با این عنوان مبنی بر اینکه CMOS Checksum Error-Defaults Loaded باتری ارور داده و تنظیمات باتری به حالت اول خود برگشته است نمایش داده می شود که می بایست سیستم را خاموش کرده و باتری را مجددا در جای خود قرار دهید.

از دیگر راههای برداشتن رمز در هنگام فراموشی رمز فعال کردن جامپر می باشد که اینکار نیز باعث برداشتن رمز بایوس می شود .

چنانچه با برداشتن رمز بایوس مشکلی داشتید می توانید با کارشناسان همراه رایانه تماس گرفته و از راهنمایی آنها در زمینه حل مشکل فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ بهره مند شوید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204