مشکل پر شدن رم کامپیوتر

مشکل پر شدن رم کامپیوتر

زمانی که صحبت از رم کامپیوتر می شود در واقع باید به یاد سرعت بالای اجرای برنامه و عملکرد برنامه ها بپردازیم. همانطور که می دانید اکثر برنامه ها برای پردازش و اجرا و ارائه نتیجه نهایی نیاز بع رم بالا دارند ولی بهر حال ممکن است بخاطر ذلایل زیر نتوانیم رم سیستم خود را افزایش دهیم:

  • قیمتهای بالا
  • نبودن نسخه های قدیمی در بازار
  • عدم ساپورت کردن مادربرد

اولین راهکار مناسبی که خوبست با آن آشنا شوید قابلیت Ready Boost می باشد که برای استفاده ازاین قابلیت می بایست یک فلش مموری به سیستم خود متصل کنید. ( در واقع با این کار از حافظه فلش به عنوان حافظه کمکی استفاده می کنید که به افزایش رم کمک شایانی می کند)البته ناگفته نماند حافظه رم می بایست دارای ویژگیهای زیر باشد:

  • حداقل فضای ذخیره سازی 256 مگابایت
  • حداقل زمان دسترسی 1 میلی ثانیه
  • خواندن اطلاعات بصورت تصادفی با حجم حدودا 4 کیلوبایت و سرعت 2.5 مگابایت در ثانیه
  • نوشتن اطلاعات بصورت تصادفی با حجم 512 کیلوبایت و سرعت 1.75 مگابایت در ثانیه

پیشنهاد می کنیم آموزش های رم کامپیوتر چیست و انواع رم و همچنین دلایل سوختن رم و صفحه آبی مرگ را نیز مطالعه کنید .

طریقه افزایش Ready Boost

البته خیلی نگران نباشید زیرا فلشهایی که از شرکتهای معتبر وارد بازار میشوند که دارای این ویژگیها هستند. برای استفاده از این ویژگی فلش را به رایانه متصل کرده و وارد My computer می شویم و روی آن راست کلیک کرده Properties را انتخاب می کنیم. سپس تب Ready Boost میزان فضا را افزایش می دهیم.

مشکل پر شدن رم کامپیوتر

البته فلشهای با فرمت Fat32 دارای این قابلیت نمی باشند و می بایست دارای فرمت NTFS باشند. شاید به نظر خیلی از کاربران خیلی تاثیری در زمینه افزایش حافظه رم نداشته باشد ولی می توان گفت تا حدود زیادی باعث افزایش کارایی سیستم می باشد.

روش بعدی استفاده از Windows task manager می باشد بعد از باز کردن این پنجره توسط کلیدهای Alt,ctrl,Delete وارد سربرگ Performance می شویم.در این قسمت برنامه های در حال اجرا را بر اساس میزان رم مرتب می کنیم. همچنین برنامه هایی که حافظه زیادی از رم را اشغال کرده اند را میتوانیم End process کنیم. همچنین می توانیم  و روی Open Resource monitor کلیک کنیم و وارد سربرگ Memory بشویم تا اطلاعات زیادی در این زمینه به دست بیاوریم.

البته نگرانی شما تا زمانی قابل رسیدگی می باشد که بیش از سه چهارم حافظه رم افزایش پیدا کرده باشد که باعث می شود سیستم شما بازدهی زیادی نداشته باشد و به نیاز کاربر پاسخ مناسبی ندهد.

  • راهکار بعدی جلوگیری از اجرای بعضی از برنامه ها می باشد که هم باعث می شود سیستم دیر بالا بیاید و هم حافظه Ram سیستم را اشغال کند.بنابراین خوبست با اجرای دستور Msconfig و قرار گرفتن در تب Services تیک برنامه های مورد نظر را برداشته تا در مرحله راه اندازی بعدی برنامه ها به صورت خودکار اجرا نشوند. همچنین استفاده از برنامه های CCleaner نیز می تواند مفید باشد.
  • بعنوان یکی از راهکارهای دیگر می توانید از برنامه Cleaner یا Cleanmem نیز استفاده کنید. ممکن است شما نتوانید با راهکارهای قبلی کنار بیایید یا جوابگوی نیاز شما نباشد.بهر حال این برنامه ها نیز برای پاکسازی حافظه رم می تواند کارگشا باشد.
  • بعنوان آخرین راه حل می توانید رم سیستم خود را افزایش دهید. البته به شرط اینکه مادربرد سیستم شما این قابلیت یعنی همان قابلیت ارتقا را داشته باشد. چنانچه بخواهید از جزئیات حافظه رم مطلع شوید خوبست از برنامه Cpuz استفاده کنید یا سیستم خود را باز کرده و اسلاتها را چک کنید. چنانچه اسلات خالی دارید با خریدن رم مناسب سیستم خود را ارتقا دهید.

لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 567
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 865
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1392
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1809