مشکل تغییر و تنظیم ساعت کامپیوتر

مشکل تنظیم ساعت کامپیوتر و عقب افتادن و تغییر ساعت ویندوز + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی مشکلات کامپیوتری و گوشی را در همراه رایانه دنبال کنید.

یکی از محدود مشکلاتی که برای کاربران پیش می آید مشکل تنظیم ساعت رایانه می باشد که می تواند دو دلیل عمده داشته باشد. یکی از این دلایل تنظیم تاریخ و ساعت می باشد که ممکن است به اشتباه تنظیم شده باشد. برای تنظیم ساعت می بایست روی عبارت Adjust Date/Time کلیک کنیم و ساعت را به صورت دستی تنظیم کنیم. یا وارد سربرگ Internet Time شده و از قسمت change setting گزینه Update Now را انتخاب می کنیم تا تاریخ و ساعت بر اساس اینترنت آپدیت و بروز رسانی شود.

پیشنهاد می کنیم در انتهای این آموزش از صفحات مشکل ساعت در ویندوز 10 و همچنین مشکل ساعت در گوشی نیز  بازدید فرمایید .

 

حل مشکل تنظیم ساعت کامپیوتر از لحاظ سخت افزاری


همانطور که می دانید یکی از مهم ترین قسمتهای سخت افزاری مادربرد می باشد که یک باتری نسبتا بزرگ که شبیه باتری ساعت می باشد روی آن تعبیه شده است. این باتری وظیفه دارد تمامی تنظیمات سطوح پایین مثل زبان سیستم، تنظیمات سخت افزاری و ... را درون خود ذخیره کند. Cmos با بایوس ارتباط مستقیم دارد یعنی تغییرات بایوس روی cmos ذخیره می شود. در روی مادربرد یک باتری وجود دارد که تنظیمات ذخیره شده روی cmos را در زمان خاموشی رایانه ذخیره می کند. تا در زمان خاموش شدن رایانه اطلاعات cmos از بین نرود.

مشکل تنظیم ساعت کامپیوتر

هر باتری cmos می تواند تا 5 سال انرژی مورد نیاز را برای cmos تهیه کند. در کنار این باتری یک قطعه کریستالی شکل وجود دارد که وظیفه دارید تاریخ و ساعت را بروز نگه دارد. مقدار تعیین شده برای تاریخ و ساعت داخل cmos ذخیره شده این قطعه با استفاده از باتری یاد شده می تواند عمل به روز نگهداشتن ساعت را انجام دهد.بنابراین اگر ساعت و تاریخ سیستم شما بخوبی کار نمیکند کافیست یک باتری خوب تهیه کرده و آنرا در جای خود قرار دهید. ولی قبل از آن می بایست کیس را کامل از پریز برق جدا کنید و باتری جدید را با فشار انگشت در محل تعبیه شده قرار دهید. مشکل به همین راحتی حل می شود.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 300
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 182
دیلیت اکانت wispi

دیلیت اکانت wispi

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 190
نصب تلگرام طلایی برروی آیفون

نصب تلگرام طلایی برروی آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 245