صدای زیاد فن لپ تاپ

صدای زیاد فن لپ تاپ


اگر موقع کار با لپ تاپ متوجه  سر و صدای زیاد و بیش از حد فن لپ تاپ خود شدید، به دلیل این است که قطعات لپ تاپ بیش از حد داغ شده و به جریان هوای بیشتری احتیاج دارد.احتمال این وجود دارد که فن لپ تاپ شما قدیمی شده باشد و مثل اول نتواند کار کند.  در ادامه روش هایی برای بررسی صدای زیاد فن لپ تاپ را توضیح دادیم، با ما همراه باشید.
بستن برنامه های در حال اجرا


یکی از دلایل زیاد شدن فن لپ تاپ میتواند پروسه های در حال اجرا در ویندوز باشد، برای حل این مشکل مسیر زیر را انجام دهید:
اگر کاربر ویندوز هستید باید از طریق Task manager  این کار را انجام دهید، بر روی فضای خالی Task Bar کلیک راست کنید و گزینه ی Task Manager را انتخاب کنید. و در سربرگ Proccesses برنامه هایی که اضافه هستند را ببندید.


پد خنک کننده


شاید فن لپ تاپ نمیتواند سیستم را خنک کند به همین دلیل یک پد خنک کننده خریداری کنید، پد های خنک کننده در ظاهر های متفاوت وجود دارند که دارای یک بدنه فلزی که درون آن چند فن وجود دارد. که از طریق پورت USB به لپ تاپ متصل می شود.
اگر شما از آن کاربرانی هستید که بازی های سنگین گرافیکی انجام می دهید و یا پردازش های ویدیویی سنگین و یا کار با برنامه های سنگین بهتر است حتما یک پد خنک کننده  تهیه کنید.


تمیز کردن لپ تاپ


صدای فن لپ تاپ بی شک نشان دهنده حرارت بالای لپ تاپ است، گرد و خاک و پرزهای فرش و ... میتوانند به راحتی به درون لپ تاپ نفوذ کنند و در آنجا جمع شوند و در نهایت باعث این می شود که درون لپ تاپ هوا جریان نداشته باشد. اگر حتی در زمان هایی که کار سنگینی با لپ تاپ انجام نمی دهید لپ تاپ شما گرم می شود حتما باید سرویس کردن سخت افزاری لپ تاپ را مد نظر بگیرید.
البته به این نکته توجه  داشته باشید که اگر گارانتی لپ تاپ شما هنوز تمام نشده باشد، با باز کردن لپ تاپ گارانتی باطل می شود.
اگر با سخت افزار لپ تاپ آشنایی ندارید بهتر است خودتان این کار را انجام ندهید و لپ تاپ را به یک کارشناس بسپارید.
اگر با روش های گفته نتیجه ای نگرفتید بهتر است لپ تاپ خود را به نمایندگی برده تا سخت افزار لپ تاپ را تست کند.

میتوانید دیگر مطالب همراه رایانه را مطالعه کنید:

ضعیف شدن لنز لپ تاپ

ضعیف شدن باتری لپ تاپ

ضرر گذاشتن لپ تاپ روی پا

همراه رایانه مرکز پاسخگویی تلفنی مشکلات رایانه ای ،گوشی موبایل،تبلت و... می باشد که بصورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل آماده ی خدمت رسانی شما دوستان عزیز می باشد.

برای تماس با کارشناسان همراه رایانه 9099070345 را تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید .

برای تماس از طریق گوشی موبایل می توانید شارژ همراه رایانه تهیه  نمائید

برای خرید شارژ وارد سایت hamrahpc.ir شده و پروفایل ثبت نام را کامل پر کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت و روی گوشی اندروید خود  نصب کنید.

با خرید شارژ 50در صد تخفیف در هزینه ی تماس دریافت کنید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 328
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 571
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1164
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1564