راهنمای خرید سی پی یو

همانگونه که میدانید CPU یکی از اصلی ترین و مهمترین قطعات کامپیوتر میباشد که باید در خرید آن بر اساس نیاز خود توجه ویژه ای داشته باشیم. کاربرانی که تنها از سیستم خود برای مصارف خانگی و یا اداری استفاده می کنند باید به این نکته دقت کنند که با خرید یک سی پی یو گران قیمت فقط هزینه ی اضافی برای جمع آوری یک کامپیوتر صرف می کنند.
پس شناسایی نیازهایتان اولین قدم برای خرید یک سی پی یو مناسب است. بدین منظور کاربران خانگی و اداری میتوانند از این پردازنده های پیشنهادی یکی را بر اساس بودجه ی مالی خود انتخاب نموده و تهیه کنند. Intel Celeron 1820 ،AMD A4-4000 ،AMD A-65400K
اما کاربرانی که بیشتر با کارهای گرافیکی بازی های متوسطه سروکار دارند و علاقه دارند تا فیلم های فول اچ دی را بدون هیچ مشکلی تماشا کنند نیاز به یک پردازنده ی قویتر برای انجام امور خود دارند که اکثرا پردازنده های intel core i3-4130 ، AMD-FX4350 ، AMD-A10-5800k برای این دسته از افراد مناسب است.
اما افرادی که یک Gamer حرفه ای هستند نیاز به یک پردازنده ی بسیار قوی دارند تا از پس کارهای سنگین این دسته افراد به راحتی بر بیاید و هیچ مشکلی در انجام بازی های سنگین نداشته باشد. پیشنهاد ما به این دسته از افراد این است که بر اساس هزینه ای که در نظر گرفته اند میتوانند یک پردازنده ی 5 هسته ای یا 7 هسته ای انتخاب نموده و خریداری کنند. لازم به ذکر است این دو پردازنده تفاوت زیادی از لحاظ کارایی با هم ندارند و هر دو به راحتی میتوانند پاسخگوی نیازهای شما باشد. از بهترین پردازنده ها برای گیمر ها عبارت است از: AMD A10-7850K ، AMD FX8350
دقت داشته باشید تنها سی پی یو نیست که سرعت سیستم شما را تعیین میکنند بلکه انتخاب قطعات متناسب با آن مثل RAM و چیپ ست ها نیز کمک بزرگی به شما خواهند کرد.