تعمیر دی وی دی رایتر

ابتدا برای باز کردن رایتر خاموش باید درب آن باز شود برای این کار توسط یک سوزن درب را باز کنید. تعمیر دی وی دی رایتر 1

مانند تصویر گیره های قاب را به سمت داخل فشار داده تا قاب جلویی بیرون آید.
تعمیر دی وی دی رایتر 2

بعد نوبت به جدا کردن قاب پشت دستگاه است
در این مرحله شما باید درب را از قطعه اصلی جدا کنید تا کارها را راحت تر انجام دهید.
تعمیر دی وی دی رایتر 3

توضیح درباره درب اینکه بعضی درب ها برای بیرون آوردن گیره ای دارند و بعضی دوطرف درب گیره دارند که شما این دو گیره را به سمت یک دیگر جمع کرده تا درب به اسانی بیرون اید.
اگر درب رایتر باز نمیشود ممکن است یکی از چرخ دنده ها دچار مشکل شده باشد و یا توانایی چرخش را نداشته باشد و یا تسمه آن شل شده باشد و یا موتور آن از کار افتاده و یا سنسور آن خراب شده باشد برای ای مشکل به تصاویر زیر دقت کنید .
تعمیر دی وی دی رایتر 4

اگر لنز مشکل پیدا کرده برای تعویض باید دو پیچ بالایی را باز کرده و دو پلاستیک را از پایین درآورده و آن را با لنز جدید تعویض کنید .
تعمیر دی وی دی رایتر 5

گاهی ممکن است با تعویض کابل لنز مشکل حل می شود و گاهی ممکن است دیسک گردان سی دی را به مقدار کافی به گردش در نیارد که باعث نخواندن اطلاعات سی دی می شود .
تعمیر دی وی دی رایتر 6

برای مشکل نشناختن دیسک گردان در بعضی مواقع مشکل از کابل است و بعضی برای نصب نبودن جامپر است و گاهی ممکن است آسی های روی برد مشکل پیدا کرده باشد .
تعمیر دی وی دی رایتر 7

برای بستن درب زبانه سفید را تا انتها به قاب وصل کنید و بعد درب را به سمت داخل هدایت کنید .


تعمیر سی دی رایتر

برای تعمیر سی دی رایتر نیز مانند همان دی وی دی رایتر عمل می کنیم . اگر توسط آموزش های تصویری ما نتوانستید دستگاه خود را تعمیر کنید و یا نحوه سخت افزار دستگاه شما با عکس ها متفاوت بود میتوانید با متخصصین ما تماس بگیرید تا تعمیر دستگاه رایتر یا رام خود را از ما یاد بگیرید .