مشکل باز نشدن درب سی دی رام و دی وی دی رام

مشکل باز نشدن درب سی دی رام و DVD رام و DVD رایتر را در کنار مشکل نخواندن و خوانده نشدن CD ها و DVD ها در درایو  CD,DVD را در همراه رایانه بخوانید و سوالات و مشکلات کامپیوتر و گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!!


 شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد گاهی اوقات در سی دی رام باز نمیشود .این مشکل از ” تسمه ” ناشی می شود . این مشکل که یکی از مشکلات سی دی رام است. شما زمانی که تسمه ی ارتباط دهنده ی موتور و چرخ دنده ی درب سی دی رام جا باز کرده و بزرگ می شود ( به مرور زمان ) باعث می شود که درب سی دی رام باز نشود .

برای حل این مشکل میتوانید سوزنی را در سوراخ موجود در جلوی CD,DVD رام یا رایتر خود وارد کرده  کمی فشار داده تا درب CD,DVD را باز کنید . البته توجه داشته باشید باید پنل کیس موجود در جلوی CD,DVD رام  خود را باز کنید .

این راهکار گفته شده موقتی بوده و بایستی دستگاه خود را تعمیر کنید تا مشکل برطرف شود .
برا ی آموزش های تعمیرات دستگاه به صفحه تعمیرات دی وی دی رایتر مراجعه نموده و مراحل باز کردن و تعمیر دی وی دی رایتر و سی دی رام را که مشابه یکدیگر هستند را انجام دهید .

 

مشکل باز نشدن درب سی دی رام و دی وی دی رام

 

مشکل نخواندن CD,DVD


چرا DVD Writer هیچ گونه CD و یا DVD را نمی خواند ؟
این مشکل به چند قطعه بر میگردد
1- لنز DVD Writer که توسط یک تکه پنبه و الکل آن را به آرامی تمیز کنید .
2- موتور دیسک گردان این موتور اگر با سرعتی که CD یا DVD برای خوانده شدن لازم دارد نچرخد باعث نخواندن آنها می شود.این را هم با الکل تمیز کنید و اگر کار نمی کند آن را تعویض نمایید.
3- مشکل در کابل متصل شده به لنز است که اگر خراب باشد باید تعویض گردد و گاهی ممکن است از جای خود بیرون آمده باشد که باعث میشود لنز کار خود را درست انجام ندهد.

پینشهاد میکنیم آموزش مشکل نخواندن سی دی در کامپیوتر را مطالعه کنید .

مشکل نخواندن CD,DVD