آپدیت کارت گرافیک

آپدیت کارت گرافیک و نصب درایور کارت گرافیک را در کنار مشکلات کارت گرافیک در همراه رایانه بخوانید و آموزش های مفید و کاربردی کارت گرافیک را در این صفحه دنیال کنید و سوالات و مشکلات کامپیوتری و گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی  و حتی در تعطیلات بپرسید !!!


روش های مختلفی برای آپدیت کارت گرافیک وجود دارد که ساده ترین آنها استفاده از سیدی درایور می باشد. به این صورت که شما سیدی درایورها را تهیه کرده و آن را روی سیستم خود نصب کنید. بعد از نصب سیدی کافی است سیستم خود را ری استارت کنید. البته در بسیاری موارد ممکن است این روش به آپدیت کارت گرافیک شما کمک نکند.

پیشنهاد میکنیم به صفحات دانلود درایور کارت گرافیک و همچنین آپدیت کارت گرافیک سر بزنید .

بهترین راه برای به روز رسانی کارت گرافیک دانلود فایل مرتبط با آن می باشد. برای استفاده از این روش شما ملزم به شناخت کارت گرافیک سیستم خود می باشید. برای شناخت مدل کارت گرافیک سیستم وارد control panel شده و از میان گزینه های موجود device manager را انتخاب کنید. صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده می کنید. د راین صفحه زیر مجموعه display adapter را باز کنید.  مدل کارت گرافیک خود را مشاهده می کنید.

آپدیت کارت گرافیک

بعد از شناسایی کارت گرافیک به سایت سازنده گرافیک سیستم خود مراجعه نموده و وآخرین به روز رسانی را برای آن دریافت کنید.

می توانید درایور کارت گرافیک و آپدیت کارت گرافیک را از سایت دانلودکار دانلودکنید و اقدام به نصب و به روزرسانی آن کنید.

 

 

نصب درایور کارت گرافیک


هنگام نصب کارت گرافیک روی مادر برد اطمینان حاصل کنید که کارت گرافیک با مادر برد همخوانی دارد از فشار زیاد هنگام قرار دادن گرافیک بر روی برد اصلی اجتناب کنید بدلیل اینکه اگر کارت گرافیک در موقعیت درستی از محل نصب قرار نگرفته باشد ممکن است باعث آسیب رساندن به مادر برد و یا کارت گرافیک شوید . در صورتی که سری گرافیک شما به روز و قدرتمند باشد حتما باید کابل برق پاوری را که برای گرافیک در نظر گرفته شده جا بزنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

بعد از انجام اتصالات مربوطه طبق روش گفته شده در بالا درایور کارت گرافیک خود را دانلود کنید. البته در صورتی که از سیدی استفاده می کنید کافی است سیدی را در دستگاه قرار داده و نصب عادی را انجام دهید. در صورتی که فایل دانلود شده از نوع فایل اجرایی سیستم عامل ویندوز یعنی exe بود نیز کافی است این فایل را نصب نمایید.  اما در صورتی که با استفاده از این روش ها به نتیجه مطلوب دست نیافته و کارت گرافیک شما به روز نشد، کافی است ابتدا وارد device manager شده و زیر مجموعه display adapter  را باز کنید. در این بخش روی کارت گرافیک خود راست کلیک کرده گزینه update driver را انتخاب کنید. صفحه ای همانند شکل زیر مشاهده می کنید.

نصب درایور کارت گرافیک

در  این صفحه با انتخاب گزینه اول به روز رسانی شده به صورت آنلاین صورت می گیرد و با انتخاب گزینه دوم میتوانید مسیر فایل دانلود شده برای نصب آپدیت کارت گرافیک را تعیین کنید بعد از تایید مسیر درایور کارت گرافیک شما به روز رسانی می شود.

 

مشکلات کارت گرافیک


از عمده ترین مشکلاتی که ممکن است برای کارت گرافیک سیستم شما رخ دهد مشکلات حرارتی و رطوبتی می باشد. چنانچه کارت گرافیک در معرض دمای بالاتر از حد مجاز تعریف شده قرار گیرد، ممکن است از برد جدا شود و یا قطعات آن دچار آسیب شوند. از طرفی در اثر حرارت بالا ممکن است فن های خنک کننده گرافیک تغییر فرم دهند و این تغییر فرم باعث عملکرد ناصحیح شود که در نتیجه ممکن است فن نتواند گرافیک را خنک کند. یکی از دیگر از مشکلاتی که سبب آسیب به کارت گرافیک می شود مشکلات مربوط به جریان و منبع تغذیه می باشد. در صورتی که منبع تغذیه شما نتواند ولتاژ مورد نیاز کارت گرافیک را تامین کند به مرور زمان ممکن است به گرافیک شما آسیب وارد شود. نرسیدن ولتاژ کافی به کارت گرافیک عموما هنگام اجرای بازی ها و یا برنامه های گرافیکی به صورت کرش کردن، هنگ کردن و لگ های شدید نمایان می شود.