مشکلات کارت گرافیک

آپدیت کارت گرافیک

برای آپدیت گرافیک شما می توانید بعد از شناسایی درایور کارت گرافیک به سایت کارت گرافیک رفته و آپدیت جدید آن را دانلود کنید و بعد از ان برای این که مطمئن شوید که آپدیت صورت گرفته به قسمت تاریخ آن نگاه بیندازید اگر به روز شود به تاریخ آن آپدیت تغییر میکند .
دو شرکت NVIDIA و ATI هستند که هسته کارت های گرافیک را تولید می کنند و انواع مختلفی دارند (انواع کارت گرافیک را بشناسید) کارت های آنبرد که بر روی مادربرد ها تعبیه می شود و کارت های vGA که به صورت کارت تهیه می شود و به سیستم متصل می شود تفاوتی که در کارت های آنبرد و VGA وجود دارد در حافظه ان است که مادر بردهای آنبرد برای تقویت حافظه خود از رم های کامپیوتر استفاده می کنند ولی کارت های VGA بر روی خود حافظه رم دارند . اما بعضی کارت های VGA به دلیل داشتن پردازنده و رم پایین از رم های کامپیوتر استفاده میکنند .
معمولا در اجرای بازی های گرافیکی اپدیت بودن کارت گرافیک و نصب دایرت ایکس های مناسب الزامی می باشد


نصب درایور کارت گرافیک

هنگام نصب کارت گرافیک روی مادر برد اطمینان حاصل کنید که کارت گرافیک با مادر برد همخوانی دارد از فشار زیاد هنگام قرار دادن گرافیک بر روی برد اصلی اجتناب کنید بدلیل اینکه اگر کارت گرافیک در موقعیت درستی از محل نصب قرار نگرفته باشد ممکن است باعث اسیب رساندن به مادر برد و یا کارت گرافیک شوید . سری گرافیک شما اگر به روز و قدرتمند باشد حتما باید کابل برق پاوری را که برای گرافیک در نظر گرفته شده جا بزنید تا نتیجه مطلوب حاصل شود .
برای نصب درایور کارت گرافیک gerphic driver علاوه بر روش ستاپ معمولی از طریق فایل نصب یا سی دی می توانید از داخل دیوایس منیجر نیز درایور را نصب نمایید .
یک راه معمول برای نصب درایورها که درایور مربوط به کارت گرافیک را نیز شامل می شود update drive در قسمت device manager می باشد . نصب درایور کارت گرافیک

همچنین شما می توانید با گذاشتن سی دی مربوطه به داخل دستگاه و انتخاب AutoRun اقدام به نصب درایور مربوطه کنید . بعد ازریست کردن دستگاه دوباره به قسمت device manger رفته و display adapter را چک میکنیم اگر علامت اخطار به شکل مثلث زرد رنگ کنار ان نبود به این معنی می باشد که کارت نصب شده است .
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا برخورد با این مشکلات و سایر مسائل مورد نیاز می توانید از طریق شماره گیری 909070345 از تلفن ثابت با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید و مشکلات خود را حل نمایید .


مشکلات کارت گرافیک

چگونه از مدل کارت خود آگاه شویم ؟ کارتهای گرافیکی به سه دسته تقسیم می شوند
XGI , FX, ATI
که در مورد سری های FX و ATI میتوانید مدل کارت مربوطه را از روی برچسبی که پشت کارت قرار دارد بخوانید . در مورد کارتهای سری XGI این برچسب بروی خروجی آبی رنگ کارت فرار دارد . از جمله مشکلات رایج کارت گرافیک می توان به سوختن کارت گرافیک ، باد کردن خازن ها خرابی فن کارت گرافیک ، شناخته نشدن توسط سیستم ، نصب نشدن درایور کارت گرافیک و ... اشاره کرد
در بسیاری از موارد زمانی که شما سیستم را روشن میکنید چراغ هارد و فن ها روشن می شود ولی مانیتور تصویر ندارد مشکل میتواند مربوط به کارت گرافیک یا بایوس مادر بردباشد .