آموزش قفل گذاری روی هارد

آموزش رمز گذاری روی هارد اکسترنال و آموزش قرار دادن پسورد و قفل گذاری در هارد + پشتیبانی تلفنی 9099070345 شبانه روزی کامپیوتر را در همراه رایانه دنبال کنید .

پیشنهاد می کنیم آموزش های آموزش پارتیشن بندی هارد و همچنین ریکاوری هارد دیسک را نیز مطالعه کنید .

 


بهترین روش برای انتقال اطلاعات استفاده از یک فلش مموری و هارد اکسترنال است اما مشکلی که شاید ممکن است برای آن پیش بیاید احتمال گم شدن آن است ولی برای حفظ امنیت آن می توان از قابلیت ویندوزتان(قابلیت BitLocker) استفاده کنید و بر روی آن رمز گذارید.این قابلیت در ویندوز های 7 و 8 و8.1 وجود دارد.
نحوه این کار به این صورت است که ابتدا حافظه USB خارجی و یا هارد اکسترنال را پورت USB متصل کنید تا یک درایو در My Computer ایجاد شود. بر روی درایو راست کلیک کنید و گزینه Turn on BitLocker بزنید.
سپس در پنجره ای که باز می شود گزینه Use Password to unlock the drive را انتخاب نمایید و رمز عبور مورد نظر خود را در قسمت Enter your password وارد کنید.

پس از آن از شما در خواست می شود تا کلید بازیابی را چاپ کنید و یا برروی یک فایل ذخیره کنید تا در صورتی که رمز را فراموش کردید از طریق این فایل بتوانید اطلاعات را برگردانید فایل ذخیره شده و یا چاپ شده را در جای مناسب و امن نگه داری کنید. مشکلات چاپگر ها را نیز مطاله کنید .
برروی دکمه Next کلیک کنید و سپس Start Encrypting را انتخاب کنید. اگر حجم اطلاعات شما زیاد باشد، عملیات رمزگذاری زمان زیادی طول خواهد کشید.
با انجام عملیات بالا توانسته اید بروی فلش یا هارد خود رمز بگذارید و زمانی که درایو خود را به کامپیوتر دیگر وصل کردید برای دسترسی به اطلاعات از شما رمز عبور می خواهد و شما توانسته اید با این کار از اطلاعات خود محافظت کنید.