افزایش صدای هدفون

مشکلات هدفون و هندزفری و 3 راه افزایش صدای هدفون را در این صفحه از همراه رایانه آموزش ببینید و سوالات و مشکلات هدفون و هندزفری خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! آموزش انواع مشکلات هدفون و هندزفری را در کنار مقالات مرتبط با هدفون همگی را در همراه رایانه بخوانید .


 

3 راه افزایش صدای هدفون

از عواملی که میتواند باعث افزایش صدای هدفون شود موارد زیر را میتوان اشاره کرد .

1- یکی از مهم ترین عواملی که باعث افزایش صدای هدفون می باشد را میتوان به نوع خود هدفون اشاره کرد و همانطور که میدانید بسته به کیفیت هدفون صدای پخش شده از آن متفاوت خواهد بود . اگر به دنبال هدفون ارزان قیمت هستید قبل از خرید با تست هدفون از کیفیت و شدت صدای هدفون اطلاع کسب کنید .

2- یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش صدای هدفون می باشد را میتوان حتی به نوع قسمتی که روی گوش و داخل گوش میرود نیز اشاره کرد . هدفون ها بسته به این که اسپیکر ها چقدر از پرده گوش فاصله دارند در شدت صدا موثر هستند . در هنگام خرید به نوع اسپیکرها و نحوه قرار گیری آن روی گوش دقت کنید . البته توجه داشته باشید هر چه به پرده گوش نزدیک باشد برا گوش میتواند مضر باشد . مخصوصا هدفون و هندزفری های مورد استفاده در گوشی های موبایل که برخی از آن ها داخل گوش می روند که هم میتواند باعث چرک کردن گوش و هم میتواند باعث آسیب دیدن پرده گوش شود .

3- یکی دیگر از عواملی که میتواند باعث افزایش صدای هدفون می شود را میتوان به تنظیمات پلیر فیلم و یا موزیک پلیر نیز دانست و با تغییراتی که در 

پارامترهای موجود در تنظیمات پلیرموزیک انجام میدهید میتوانید هم صدای هدفون را افزایش دهید و هم میتوانید کیفیت صدا را بهبود ببخشید .

افزایش صدای هدفون

پیشنهاد می کنیم مقالات راهنمای خرید انواع هدفون و نیز مشکل صدای هدفون کامپیوتر را نیز مطالعه کنید .

 

مشکل نرم افزاری صدای هدفون


همانطور که در اکثر قطعات سخت افزاری و جانبی کامپیوتر ، مشکلات عدم دسترسی و اتصال مربوط به مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری می باشد ، در هدفون نیز مستثنی نیست .
مشکلات سخت افزاری می تواند مربوط به قطعی سیم هدفون در مسیر سیم و یا در نقاط ابتدایی و انتهایی دو سر سیم مربوط باشد . همچنین اشکال می تواند در سوکت ورودی کارت صدای کامپیوتر و یا ورودی های دیگر که هدفون را به آن متصل می کنید باشد .
این مشکل می تواند مربوط به قطع شدن سخت افزاری و یا شل بودن حفره ورودی/خروجی فیش 3.5 میلی متری باشد . که برای رفع این مشکلات بهترین روش انتقال کامپیوتر به تعمیر گاه های مجاز می باشد .

بعد از اینکه از صحت و سلامت قطعات مربوطه مطمئن شدید ، حال نوبت آن است که به بررسی مسائل نرم افزاری پرداخت . برای این منظور ابتدا تنظیمات مربوط به کنترل پنل خود را بررسی نمایید .
این تنظیمات بسته به نوع سیستم عامل کامپیوترتان متغیر است .بعد از اینکه تنظیمات کنترل پنل را بررسی کردید و از صحیح بودن تنظیمات اطمینان حاصل شد یک بار دیگر هدفون را به وسیله پخش یک فایل صوتی در کامپیوتر تست کنید .

 

 

مشکل کار نکردن هدفون


در مواردی پیش می آید که در کامپیوتر های قدیمی ، به علت برخی مشکلات مانند :
عدم دسترسی و از بین رفتن سی دی های راه انداز کامپیوتر ، مشکلات سخت افزاری مربوط به کارت صدای آن برد کامپیوتر و ... کاربران دیگر امکان راه اندازی مجدد صدا را روی کامپیوتر خود ندارند .
در این موارد یکی از بهترین راه حل ها می تواند تهیه یک کارت صدای جداگانه و اتصال آن به شیار های پی سی آی درون جعبه کیس می باشد .
کارت های صدا انواع اینترنال ( داخلی ) و اکسترنال ( خارجی ) دارد که بسته به نظر کاربر و بودجه اختصاص داده شده مورد انتخاب قرار می گیرد . بعد از نصب این نوع کارت های صدا و نصب درایور مربوطه آنها می توانید باز هم صدای کامپیوتر خود را بشنوید .
در صورتی که برای خرید و نصب و تنظیم کارت صدای خود نیاز به مشاوره داشتید ، می توانید با شماره تلفن 9099070345 از سراسر کشور تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان به پاسخ سوالات خود دست یابید .

مشکل کار نکردن هدفون

 


نکاتی برای ماندگاری هدفون

برای ماندگاری بالا و عمر طولانی هدفون ، حتی الامکان با نهایت درجه خروجی صدای آن به موزیک گوش ندهید . چرا که در بالاترین سطح پخش ، فرکانس بالای صدا باعث می شود تا باعث آسیب رسیدن به قطعات سخت مغناطیسی هدفون شود و پس از مدتی صدایی که از هدفون پخش می شود دچار خش خش و خرابی صدا شود .
همچنین برای محافظت از قطعات مغناطیسی از ضربه و حرارت جلوگیری شود . برای محافظت از سیم های هدفون نیز باید بدانید که می توانید با جمع کردن اصولی سیم در هنگامی که از هدفون استفاده نمی کنید می توانید به عمر آن بیافزایید .
باید دقت کنید که قسمت های ابتدایی و انتهایی سیم را نباید بیش از حد خم کنید و بهتر است که بصورت دایره ای و با شعاع مناسب جمع گردد .