مشکلات کیبورد

مشکلات کیبورد ها در لپ تاپ ها و کامپیوتر ها را در اینجا بخوانید و سوالات و مشکلات کامپیوتر و گوشی خود را تلفنی با شماره 9099070345 همراه رایانه به صورت شبانه روزی بپرسید !!! مشکل کیبورد های کامپیوتر را در کنار مشکلات کیبورد گوشی و آموزش های دیگر ، در همراه رایانه دنبال کنید .

 

درباره کیبورد کامپیوتر و لپ تاپ بیشتر بدانید...


کلا کیبورد ها از نظر ظاهری به دو دسته تقسیم می شوند . اول کیبورد هایی که دکمه های برجسته ای دارند و حالت استاندارد و نرمال هستن . دوم کیبورد هایی که Slim یا تخت هستن و دکمه های ظریف تر و نرم تر و به مراتب آسیب پذیر تری دارند ...
کیبورد ها از نظر کارایی هم انواع مختلفی دارند. کیبورد های استاندارد که در کل 101تا 105 کلید دارند . کیبورد های لپتاپی که کوچک تر و سبک تر و ظریف تر از کیبورد های استاندارد هستند و معمولا فقط کلید های ضروری را دارند و در برخی مدل ها حتی صفحه ئ کلید اعداد سمت راست کیبورد هم حذف می شود .
کیبورد های مالتی مدیا وگیمینگ که دارای کلید های اضافی هستند .
کلید هایی برای کنترل موسیقی و اینترنت و میانبر های برنامه هایی مانند مجموعه آفیس . و در آخر کیبورد هایی که به Nemric کیبورد شهرت دارند و فقط شامل اعداد و سیمبل های ریاضی می باشند و می توان از آن ها در کنار کیبور های لپتاپی استفاده کرد ... یک کیبورد از مجموعه ای از کلید ها تشکیل شده , که در زیر این کلید ها پلاستیک های به نام رابر وجود دارد , که باعث ضربه پذیر شدن کلید های کیبورد می شود .
رابر کیبورد یا دانه ای هستند یا یه تیکه . در زیر رابر ها هم شیت وجود داره , که یک برگه مغناطیسی است که ضربه ی وارد از کلید ها بر روی رابر را می گیرد و به برد اصلی کیبورد منتقل می کند و برد هم اطلاعات را توسط کابل با رابط USB یا PS2 به مادربرد کامپیوتر انتقال می دهد ...

پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن مشکل کار نکردن کیبورد آموزش حل مشکل کیبورد گوشی و همچنین بالا نیامدن کیبورد در اندروید را نیز بخوانید .

مشکلات کیبورد

 

مشکل کار نکردن کیبورد


در ابتدا باید کیبورد خود را در محیط بوت Boot امتحان کنید مثلا کلید های (F2، Delete، F8، F1) را زده . اگر کلید های زده شده فعالیت خود را انجام دادند که مشکل از ویندوز می باشد .
روش دوم تست نصب بودن درایور
روش سوم تست پورت Port های سیستم و کیبورد
از کار افتادن برخی از قطعات مانند کیبورد، معمولا بر اثر سرازیر شدن مایعات بر روی کیبورد و نفوذ آن به قطعات کنترلی ممکن است روی دهد، اگر یک دکمه از کار بیفتد ممکن است نشان از فرسودگی اتصال زیر آن باشد.
اما از کار افتادن چندین دکمه این فرضیه را باطل می کند. و نشان از نقص در عملکرد چیپ کنترلی آن می باشد.

در مواقعی که کیبورد شما از کار کردن افتاد می توانید از کیبورد مجازی ویندوز استفاده کنید .

برای این کار و در ویندوز 7 از منوی Start  گزینه All Programs قسمت Accessories را باز کنید از لیست آیکن و فولدر های موجود باید فولدر Ease of Access را باز کرده و در نهایت On-Screen Keyboard را انتخاب کنید و خواهید دید میتوانید حتی بدون کیبورد و تنها با موس دکمه های کیبورد را فشار دهید و حتی کلید های ترکیبی را نیز بگیرید .

و برای ویندوز 10 نیز کافی است در کادر سرچ منوی Start گزینه OSK را تایپ کنید و یا اگر کیبورد شما اصلا کار نمیکند روش زیر را دنبال کنید .

ابتدا از قسمت Setting گزینه Ease of Access را باز کرده و از قسمت Keyboard  گزینه On-Screen Keyboard را انتخاب کنید .

از کار افتادن کیبورد