مشکلات میکروفن کامپیوتر

آموزش نصب میکروفن

ابتدا فیش میکروفن را به سیستم خود وصل کنید . بر روی ایکن صدا در منوی استارت (Start) کلیک راست کرده و یا از داخل کنترل پنل Sound را انتخاب کنید و گزینه recording device را انتخاب کنید .

آموزش نصب میکروفن آموزش نصب میکروفن 1

آیکن میکروفن Microphone را انتخاب کنید و پایین صفحه properties را کلیک کنید آموزش نصب میکروفن 2 آموزش نصب میکروفن 3

در قسمت controller information نام کارت صدای خود را مشاهده میکنید .اگر نبود نشان دهنده این است که کارت صدای شما نصب نیست.
به برگه listen بروید و تیک listen to this device را بزنید

آموزش نصب میکروفن 4

و بعد از آن به برگه levels بروید قسمت microphone برای تنظیم صدای میکروفن و قسمت microphone boost برای کیفیت صدای میکروفن است . باز زدن ok کار به اتمام میرسد .

آموزش نصب میکروفن 5


مشکلات میکروفن کامپیوتر

اگر صدای ورودی میکروفون بعد از پخش در اسپیکر یا انواع هدفون دارای نویز باشد قطعا مربوط به بخش نرم افزاری یا سخت افزاری میکروفون و کامپیوتر می باشد .
برای اطمینان از سالم بودن قسمت سخت افزاری ، بهترین روش بازرسی چشمی و اطمینان از اتصال صحیح و محکم قطعات می باشد که قطعات میکروفون و کابل و سر فیش و کارت صدای کامپیوتر و محکم بودن حفره های ورودی فیش میکروفون و ...
بعد از اطمینان کامل از صحت و سالم بودن بخش سخت افزاری ، به بررسی بخش نرم افزاری ویندوز و یا نرم افزار کاربردی که مورد استفاده شما قرار گرفته است می پردازیم.
ابتدا به کنترل پنل رفته و تنظیمات را یک بار بررسی می کنیم . در صورت نبود مشکل به برنامه کاربردی مراجعه کرده و تنظیمات آنرا وارسی می نماییم .


چگونه صدای ورودی میکروفون را ضبط و ویرایش کنیم ؟

هر ساله شرکت های نرم افزاری دنیا برنامه های متفاوتی را برای تغییر و تنظیم صدای ورودی از میکروفون را منتشر می کنند که از این برنامه ها جهت ویرایش تن صدا ، حذف نویز ها و خرابی های ضبط صدا ، ایجاد اکو و افکت های صوتی بر روی صدا و ... را در بر می گیرد.
این برنامه های قوی و کاربردی به کاربران امروزی امکان این را می دهد که هر کاربر بتواند با یک میکروفون معمولی در خانه و یا محل کار خود یک اتاق ضبط را محیا سازند.
و با تغییر و تحول بر روی صدای ورودی و ضبط شده از میکروفون به صدای دلخواه خود دست یابند . اگر از میکروفون های حرفه ای استفاده می کنید و از آن برای ضبط صدا برای کارهای حرفه ای نظیر تهیه ترانه و یا صدای صاف جهت صدا پیشگی و یا گویندگی استفاده کنید می توانید با کمی تغییر در محل خارجی ضبط و یا اتاق کار خود و نصب چند نرم افزار حرفه ای بر روی کامپیوتر خود ، صدایی رسا و گویا را از میکروفون خود ثبت نمایید .


لینکهای مرتبط