تبديل مانيتور به تلويزيون

توسط دستگاهی به نام Tv Box و یا کارت تی وی میتوان مانیتور کامپیوتر را به وسیله ای برای پخش تلویزیون و یا دستگاه های ویدیویی تبدیل نمود این دستگاه قابلیت این را که شما کیس خود را هم به این دستگاه وصل کنید را دارد یعنی شما هم میتوانید با مانیتور تلویزیون ببینید وهم با کیس خود کار کنید و این کار توسط کنترلی که همراه این دستگاه است امکان پذیر است وهمچنین این دستگاه قابلیت وصل شدن دوربین را هم دارد که از مانیتور قابل پخش است.

پیشنهاد می کنیم در انتهای این صفحه از آموزش های 8 مشکل مانیتور و راه حل آن و همچنین مقایسه انواع مانیتور در بازار را نیز مطالعه کنید .

 

تبدیل مانیتور به تلویزیون

 

عکس گرفتن از مانیتور


برای عکس گرفتن از صفحه نمایش بازدن کلید Print Screen از صفحه شما عکس گرفته میشود وبرای استفاده از این عکس وارد برنامه Paint شده و بازدن کلید Ctrl+v داخل برنامه عکس گرفته شده را به نمایش در بیاوریدو آن را SAVE کنید. و برای گرفته عکس از یک پنجره خواص ابتدا پنجره را انتخاب کرده و بعد از کلید Alt+print Screen را فشار داده و مانند مرحله قبل داخل برنامه Paint آن را وارد کرده و از آن استفاده کنید.

 

عکس گرفتن از مانیتور

 

مانیتورهای لامپ‌ تصویری یا CRT


در چند سال اخیر رونق فراوانی در بین کاربران داشته اند . این مانیتورها در اندازه 12 و 14 اینچ به بازار عرضه شدند ، سپس استفاده اندازه از 15 و 17 اینچ آنها در بین کاربران رونق گرفت که در حال حاضر اندازه 17 اینچ آنها بیشتر مورد استقبال می‌باشد.
در حال حاضر انواع 19، 21 و 22 اینچ نیز ساخته شده اند که به دلیل قیمت نسبتا بالاتر، کمتر مورد استفاده عموم قرار می‌گیرند. این نوع مانیتورها دارای صفحات محدب و تخت هستند که نوع صفحه تخت آنها بین کاربران پرطرفدارتر است. ایجاد تصویر در این مانیتورها به‌وسیلهء پرتاب الکترون‌ها و هدایت آن‌ها به کمک میدان‌های الکترومغناطیسی صورت می گیرد.


مانیتورهای LED

مانیتورهایی هستند شبیه به LCDها، که برای نمایش تصویر از دیودهای نوری استفاده می‌کنند.