بهترین مانیتور برای بازی

معمولا اغلب گیمرها برای اسمبل کردن سیستم های گیمینگ خود حساسیت های خاصی به خرج می دهند که در این بین حایز اهمیت ترین آیتم ها را کارت گرافیک بسیارقوی و پردازنده قدرتمند در نظر می گیرند;اما برخی به طرز عجیبی به ویترین کامپیوترشان بی توجه اند!
نمایشگرها که وظیفه سنگین نمایش سریع تصاویر متحرک با جزییات فراوان را عهده دارند ،در مرکز توجهات دید عموم اند و به نوعی ویترین رایانه شما محسوب میشوند.به همین خاطر حتی اگر شما غول بازار GPU در پردازش های گرافیکی و سردمدار قوی ترین CPU در پردازش های مرکزی را هم در سیستم خود جمع آوری کرده باشید باز هم باید با گرفتن خروجی و مشاهده نتیجه بصری دلچسب و رضایت بخش خود را راضی کنید که این نتیجه مستلزم دارابودن دانش کافی برای شناسایی و خرید نمایشگر مناسب و سازگاری آن با دیگر سخت افزارهای سیستم گیمینگ شماست.
حال ما بررسی بهترین مانیتورها در این زمینه را آماده کرده ایم تا با مطالعه آن انتخابتان را دربین انبوهی از گزینه ها هوشمندانه تر کنید.
اولین آیتمی که باید در نظر گرفته شود اندازه صفحه نمایش و دقت تصویر آن است که بهترین انتخاب در زمینه اندازه،اغلب مانیتور های 24 تا 30 اینچی هستند که به اندازه کافی لذت بازی را به شما القا می کنند اما برای تجربه حس بصری بهتر مانیتورهای بزرگتر هم در دسترس اند ،ولی فقط برای کسانی مناسب هستند که فضای کافی برای نگه داری این نمایشگرهای غول آسا را داشته باشند!
اکنون وقت آن است که بهترین انتخاب در زمینه دقت تصویر یا همان Resolution را بررسی کنیم.نمایشگرهای مخصوص بازی باید حداقل دقت یییی×یییی را دارا باشند.حالا اگر نمایشگریییی×یییی تهیه کنید که این فوق العاده است!
سرعت پاسخگویی نمایشگر یکی دیگر از نکات مهم حایز اهمیت است که قاعدتا یک گیمر حرفه ای نمایشگر با پنل IPS و زاویه‌ی دید گسترده، اما زمان پاسخ‌گویی بالاتر را نسبت به نمایشگر با پنل TN و سرعت پاسخ‌گویی یک میلی‌ثانیه در سطح پایین تری می داند.چون اگر وقتی عملکرد ها و اکشن های بازی شدت میگیرد ،نمایشگر با سرعت بالا نتواند صفحه را برای نمایش فریم بعدی آماده کند،در تصویر ما محو شدگی و روح گونگی خفیفی مشاهده می شود که باعث زیان رسانی به شما می شود. پس باید نمایشگری تهیه کنیم که زمان پاسخ‌گویی (مشکی به سفید) آن ی میلی‌ثانیه و پایین‌تر باشد یا می توانیم زمان پاسخ‌گویی خاکستری به خاکستری (GTG) را ملاک قرار دهیم، که در این صورت باید نمایشگری با زمان پاسخ‌گویی ی میلی‌ثانیه و پایین‌تر تهیه کنیم.
اکنون آیتم بعدی که باید به آن توجه کنیم Refresh Rate یا همان نرخ نوسازی است که هرچه این نرخ بالاتر باشد نرخ فریم بیشتری در صحنه های خود خواهیم داشت که در این صورت بدون از هم گسیختگی تصویر نمایش داده می شود.معمولا برای مانیتورهای گیمینگ نرخ به روز رسانی تصویر 60هرتزی قابل قبول نیست و ما به آن اکتفا نکرده و نرخ 120 هرتزی را پیشنهاد می دهیم.