8 مشکل رایج مانیتور

8 مشکل مانیتور و راه حل آن را در کنار آموزش حل مشکل نور پس زمینه مانیتور را در این صفحه از همراه رایانه بخوانید . مشکلات مانیتور را به همراه آموزش های مرتبط با مانیتور در همراه رایانه دنبال کنید و سوالات و مشکلات کامپیوتر و گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!!

مانیتورها در دنیای کامپیوتر جزء دسته خروجیها می باشند. در واقع داده هایی که توسط کاربر وارد رایانه می شود از طریق مانیتور قابل مشاهده می باشند. مانیتورهای امروزی از نوع LCD می باشند که دارای پیچیدگی های خاص خودشان می باشند. اگر در منزل مانیتور شما دچار مشکل شما سعی کنید با راهکارهای زیر مشکل آنرا برطرف کنید .

 

8 مشکل مانیتور و راه حل آن 


1- ابتدا سعی کنید گارانتی مانیتور خود را بررسی کنید اگر مانیتور شما هنوز دارای ضمانت نامه بود و تاریخ آن تمام نشده بود به شما پیشنهاد می کنیم آنرا به شرکت ارائه دهنده خدمات پس از فروش بسپارید زیرا اگر خودتان دست به کار شوید ممکن است گارانتی محصول باطل شود.

2- در این مرحله چراغ مانیتور را بررسی کنید که روشن می شود یا خیر؟ اگر چراغ روش نشود مشکل مربوط به منبع تغذیه بود و ممکن است خازنها خراب شده باشند. ما به لحاظ ایمنی به شما توصیه نمی کنیم که این خازنها را دست کاری کنید. اگر مانیتور ویز ویز داشت یا خط خطی بود می تواند دلیل از خازن باشد. اگر هزینه تعمیر بالا بود شاید ارزش نداشته باشد که آنرا به دست تعمیرکار بسپاریم.

مشکل روشن نشدن مانیتور را در این لینک ، مفصل تر بخوانید .

3- در ادامه سئوال قبلی اگر مانیتور روشن شود ولی تصویر نداشته باشد می بایست از چراغ قوه استفاده کنید. چراغ قوه را روی صفحه بتابانید اگر تصویر نشان داده شد می تواند ایراد از نور پس زمینه مانیتور باشد. مشکل سیاه شدن صفحه مانیتور را نیز مطالعه کنید .

4- اگر در مرحله فوق پیکسل سوخته مشاهده شد یک شی نوک تیز را با پارچه بپوشانید و سعی کنید کمی به پیکسل سوخته فشار بیاورید ولی سعی کنید خیلی فشار ندهید زیرا ممکن است به مانیتور صدمه ای برسد. اگر مشکل حل نشد به متخصص مراجعه کنید.

5- اگر مانیتور دچار شکستگی شده باشد مانیتور را به گارانتی بسپارید. البته راه حل وجود دارد ولی هزینه های کیت هم بالا می باشد و هم پیچیده. بنابراین بهتر است انرا به دست تعمیرکار ماهر بسپارید.


 تا اینجا سعی کردیم عمده مراحل را توضیح دهیم اگر مشکل حل نشد ما بقی راه حلهای زیر را بررسی کنید 7 مشکل صفحه نمایش و مانیتور دیگر علاوه برا این موارد گفته شده را در لینک مربوطه مطالعه کنید 

6- اگر مانیتور شما تصویر داشته ولی با مشکل مواجه است ایراد از AV می باشد . برای اینکار یک برد نو خریده و آنرا با برد آسیب دیده تعویض کنید.

7- اگر دکمه مانیتور شما از کارافتاده است آنرا با پاک کننده فلزی تمیز کرده و اتصالات شکسته را دوباره برقرار کنید.

8- ممکن است ایراد از کابل باشد، بنابراین کابلها را نیز بررسی کنید.

 

طریقه رفع مشکل نور پس زمینه


در ادامه مرحله سوم که گفته شد مانیتور روشن می شود ولی تصویر موجود نیست گفته شد از چراغ قوه استفاده کنیم.  در ادامه مابقی راهکارها شرح داده خواهد شد.

مرحله اول: دوشاخه مانیتور را از برق بکشید و هر کابلی که به مانیتور وصل می باشد را جدا کنید. اجزایی که به پانل نمایشگر متصل هستند را جدا کرده و وارد مرحله بعدی بشوید

مرحله دوم:

سعی کنید محل قرار گیری Backlight را پیدا کنید. این لامپا پشت صفحه نمایش می باشد. تا زمانی که محل قرار گیری آنها را پیدا نکردید اجزای الکتریکی را لمس نکنید زیرا ممکن است به شما شوک وارد شود. یک مدل جایگزین برای آنها گرفته و و با رعایت نکات ایمنی آنرا با لامپهای قدیمی عوض کنید.

 

 


لینک های جذاب