بوت کردن ویندوز از روی فلش

آموزش بوت کردن ویندوز از روی فلش ( به صورت تصویری ) را به همراه آموزش بازگرداندن رمز ستاپ در مواقع مشکل فراموش کردن پسورد ستاپ مادربرد ، همه را در همراه رایانه مطالعه کنید و مشکلات کامپیوتر و گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!!


پیشنهاد میکنیم آموزش های سیف مود کامپیوتر safe mode و نیز نحوه ورود و خروج از حالت سیف مود کامپیوتر را در انتها مطالعه کنید .

یکی از راحت ترین راه ها برای بوت کردن از روی فلش ریستارت سیستم و بعد از روشن شدن فشردن کلید f8 و اجرای boot menu هست و در صفحه بوت منو شما لیست سخت افزار هایی که قابلیت بوت شدن را دارند مشاهده می کنید و در صورتی که شما قبل از ریستارت فلش را به سیستم متصل کرده باشید و مادر برد شما این ویژگی را داشته باشد با انتخاب فلش می توانید سیستم را از طریق فلش بوت کنید .


در صورتی که موفق به مشاهده بوت منو نشدید با زدن کلید f2 یا del می توانید وارد صفحه تنظیمات مادر برد شوید .برای اطلاع از کارایی کلید های میانبر به دفترچه راهنمای مادربرد مراجعه کرده و یا به پیغام های مادر برد هنگام روشن شدن توجه کنید .

بوت ویندوز از روی فلش

در صفحه باز شده به منو یا قسمت بوت boot رفته و بر روی گزینه Boot Device Periority اینتر را می زنیم و در صفحه جدید بر روی گزینه 1st Boot Device اینتر را میزنیم و در منو باز شده دیوایس مورد نظر برای بوت را انتخاب میکنیم .
در این قسمت اگر بوت نخست را به cd rom اخصاص دهیم سیستم بعد از راه اندازی سعی به بوت شدن از طریق سی دی رام می کند اگر بر روی هارد باشد ،هارد و اگر بروی Removable Dev. یا USB Device باشد از روی فلش بوت خواهد شد .

بایوس مادربرد ویرایش بایوس

در نهایت کلید f10 را بر روی صفحه کلید می فشاریم و با زدن اینتر تغییرات را ذخیره شده و سیستم دوباره راه اندازی می شود . تنظیمات بوت بایوس و ستاپ برای مادر برد گیگا gigabyte مانند مادر برد قبل ابتدا وارد تنظیمات بایوس می شویم .
در این قسمت بر روی گزینه Advanced BIOS Features رفته و اینتر را می زنیم و در کادر باز شده گزینه USB Zip یا USB Disk اینتر میکنیم و سپس در انتها نهایت کلید f10 را بر روی صفحه کلید می فشاریم و با زدن اینتر تغییرات را ذخیره شده و سیستم دوباره راه اندازی می شود . در هر دو روش بعد از پایان کار نصب از روی فلش دوباره وارد تنظیمات شده و بوت را بر روی هارد دیسک تنظیم می کنیم .

پیکربندی بایوس پیکربندی مادربرد

 

فراموش کردن پسورد ستاپ مادربرد


فراموش کردن پسورد ستاپ یا بایوس مادر برد در بعضی مواقع شما مجبور هستید تا اطلاعات cmos خود را پاک کنید مثل زمانی که شما پسورد بایوس خود را فراموش کرده اید .برای این کار شما کافی است جامپر مربوط به پاک کردن cmos را برداشته و دوباره سر جایش بگذارید تا اطلاعات آن پاک شود البته مطمئن شوید کابل برق از منبع تغذیه جدا شده ! . همچینن از جمله خطا ها و اشکالات مادر برد می توان به موارد زیر اشاره کرد
1 – تنظیم بوت از روی سی دی رام
2 – به هم ریختن تنظیمات تاریخ و ساعت سیستم
3 – بوت نشدن سیستم بعد از تغییر تنظیمات بوت
4 – نشناختن هارد و سی دی رام در مادر برد
و موارد دیگر که مشکل می تواند از خرابی یا نقص در بایوس سیستم باشد . برای حل این مشکلات یا دریافت مشاوره می توانید از طریق شماره هوشمند 9099070345 با کارشناسان شرکت تماس گرفته و مشکل خود را ریشه یابی و در صورت امکان حل کنید .

پیشنهاد میکنیم آموزش های فراموش کردن رمز بایوس و حذف آن را در کنار فراموش کردن رمز بایوس لپ تاپ را نیز مطالعه کنید .