مشکل کار نکردن موس

معرفی انواع موس را به همراه توضیح مشکلات موس را در همراه رایانه بخوانید و مشکلات موس ، کامپیوتر و گوشی خود را از پشتیبانی تلفنی 9099070345 همراه رایانه شبانه روزی بپرسید !!! آموزش های موس و کیبورد کامپیوتر را به همراه مقالات و آموزش های جذاب گوشی و کامپیوتر همه را در همراه رایانه بخوانید .


 

وقتی موس رو به لپ تاپ وصل می کنید مشاهده می کنید که روی هر جایی کلیک می کنید کلیک نمی شود نه روی آیکون نه روی دکمه ی استارت ...!!! سوالاتی از این دست پرسیده می شود:
وقتی موس و از لپ تاپ باز می کنم و خاموش یا logoff می کنم لپ تاپ و با pad خود لپ تاپ درست کار می کنه: وقتی با موس Muse کلیک میکنم به جای یک کلیک به طور خودکاردوبارکلیک انجام میدهد... که دلایل آن به قرار زیر است:
1- از بین رفتن فایل های سیستمی
2- مشکل در تنظیمات موس
3- خراب شدن قطعه سخت افزاری کلیک موس

توجه داشته باشید برخی مواقع برای نصب ویندوز لپ تاپ میبینیم که بعد از نصب ویندوز روی لپ تاپ و بعد از اجرای نرم افزار درایور پک سولوشن میبینیم که موس لپ تاپ برعکس شده و یا کار نمی کند . برای این کار می توانید از Programs and features نرم افزاری که نصب شده را آنیستال کرده و یا در مرحله بعد در صورت باقی ماندن مشکل ، درایور موس را پاک و دوباره نصب کنید .

پیشنهاد می کنیم مشکلات کیبورد را به همراه مشکل بالا نیامدن کیبورد را نیز مطالعه کنید .

 

مشکلات موس


اگر چراغ موس شما روشن میشود اما حرکتی انجام نمیدهد چند راه برای حل این مشکل وجود دارد:
1- تنظیم کردن موس در بایوس مادربرد سیستم
2- چک کردن سیستم جهت شناختن یا نشناختن موس
3- قطع نبودن پورت USB یا COMکامپیوتر
4- قطع نبودن پورت USB یا COM موس
5- از کار افتادن چشمی داخل موس

زمانی که با کامپیوتر کار می کنید ، هنگام حرکت دادن موس متوجه می شوید که حرکت موس هر از چند گاهی متوقف می شه در هنگام حرکت ، بعد از اندکی مکث دوباره شروع به حرکت میکنه : برای حل این مشکل چند روش وجود دارد
1-ویروس یابی سیستم با آنتی ویروس
2- ازکار انداختن برنامه های در حال اجرا که فضای CPU را اشغال کرده اند
3- حذف و نصب درایور موس


مشکلات موس

 

انواع موس


موس ها از نظر اتصال به رایانه انواع مختلفی دارند . کابلی که دو مدل می باشد USB و PS2 ، بی سیم که قالباٌ بلوتوثی هستند و تاچ پد که بر روی لپ تاپ قرار دارند و موس های بلوتوث یا بی سیم که یک قطعه بلوتوث که به سیستم وصل میشود و به سادگی قابل استفاده هستند و نیازی به نصب درایور ندارد.
و نحوه کار آن بدین شکل است که قطعه بلوتوث آن را که یو اس بی می باشد را به پورت usb کامپیوتر متصل و موس شروع به کار کردن می کند . از معایب موس های بلوتوث این است که نیاز به باطری برای کار کردن دارد.
موس های سیم دار یا کابلی موسی است که به پرت های یو اس بیUSB و یا PS2 وصل می شوند و سرعت بهتری نسبت به موس های بی سیم دارند.

 

انواع موس