کانفیگ مودم دی لینک D-Link

آموزش کانفیگ مودم دی لینک D-Link تصویری به همراه آموزش تنظیمات کانفیگ مودم دی لینک را اینجا بخوانید و پاسخگویی تلفنی مدلهای دی لینک با شماره 9099070345 همراه رایانه !!! آموزش پیکر بندی و مراحل نصب مودم دی لینک D-Link برای اینترنت Adsl مخابرات و تنظیم های مربوط به وایرلس و وای فای Wifi  انواع مودم دی لینک dlink را در متن زیر دنبال کنید 

در این بحث آموزشی میخواهیم کانفیگ کردن یکی از مدلهای رایج مودم یعنی D-Link را برایتان شرح دهیم.

آموزش مربوط به کانفیگ مودم zyxel رانیز بخوانید.

مودمهای D-Link از جمله مودمهایی هستند که امروزه مصرف آنها در هر محل کار یا منزل رواج یافته و دارای تنظیمات بسیار آسان می باشد. در این مثال مودم از نوع وایرلس می باشد. برای کانفیگ مودمهای بدون سیم یا وایرلس ابتدا می بایست وسط با کابل مودم را به رایانه متصل نماییم. وارد یک مرورگر شده و آدرس زیر را وارد می کنیم.
1 . 1 .168. 192

تنظیمات لازم قبل از کانفیگ مودم دی لینک

مطابق معمول می بایست وارد پنجره تنظیمات مودم بشویم. ولی اگر به نتوانستیم وارد تنظیمات مودم بشویم می بایست مرورگر خود را بررسی کنیم. مثلا اگر از مرورگر Internet Explorer استفاده می کنیم می بایست وارد پنجره کنترل پانل شده و پنجره Internet Option را باز می کنیم وارد سربرگ Advanced شده و عبارتهای Restore advanced setting و سپس Reset را انتخاب می کنیم. به این ترتیب تا حدود زیادی مشکلات مربوط به مرورگر باز می شود.
ریست کردن مرورگر

 

چنانچه از مرورگر Mozilla Firefox استفاده می کنیم و نتوانستیم وارد صفحه تنظیمات مودم بشویم می بایست از طریق زیر مشکلات مربوط به مرورگر را بررسی کنیم. وارد تنظیمات مرورگر شده و وارد قسمت Advanced می شویم. سپس سربرگ network را انتخاب می کنیم.
تنظیمات مرورگر فایرفاکس

روی عبارت Setting کلیک می کنیم تا پنجره زیر باز شود. سپس روی عبارت No Proxy کلیک می کنیم و پنجره تنظیمات را می بندیم.
تنظیمات پراکسی

اکنون که مشکلات مربوط به مرورگرها را بررسی کردیم وارد مرحله کانفیگ مودم می شویم :

 

 


 

مراحل کانفیگ و نصب مودم D-Link

وارد مرورگر شده و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید. در پنجره جدیدی که باز میشود user name و Password را وارد کنید.معمولا این رمز بصورت Admin می باشد. ولی در بعضی مودمها ممکن است متفاوت باشد.
ورود مدیر

بعد از ورود به تنظیمات روی گزینه setup wizard کلیک کنید.
شروع تنظیمات

در مراحل بعدی مراحل کانفیگ مودم به صورت اختصار نمایش داده شده است که میتوانیم بعد از مطالعه کردن روی عبارت Next کلیک کنیم.
در مرحله بعدی می توانیم رمز ورود به تنظیمات مودم را تغییر دهیم. همانطور که در ابتدای مطلب گفتم نام کاربری و رمز ورود به تنظیمات مودم عبارت Admin می باشد که ممکن است توسط افراد دیگر اصطلاحا هک شود. بنابراین در این قسمت میتوانیم نام کاربری و رمز ورود را تغییر دهیم. در غیر اینصورت روی عبارت Skip کلیک می کنیم.
تغییر پسورد مدیر

در پنجره بعدی که باز می شود منطقه زمانی خود را انتخاب می کنیم.
انتخاب منطقه زمانی

در مرحله بعدی وارد قسمت تنظیمات مودم می شویم. در قسمت Country نام کشور را انتخاب میکنیم. در قسمت بعدی که Internet Service Provider یا همان شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی ISP را انتخاب می کنیم. چنانچه نام شرکت ارائه دهنده درون این لیست قرار نداشت عبارت Other را انتخاب می کنیم. در قسمت protocol گزینه PPPoE را انتخاب می کنیم. همچنین در قسمت Connection Type عبارت LLC را انتخاب می کنیم. در قسمت VPI عدد صفر و در قسمت VCI عدد 35 را انتخاب می کنیم. البته این مقادیر با توجه به شرکتهای ارائه دهنده خدمات متفاوت می باشد. در قسمت PPPoE یوزر نیم و پسوردی را که مخابرات به شما داده است را وارد می کنیم. و با کلیک بر روی عبارت Next وارد گام بعدی می شویم.
تنظیمات ارتباط اینترنت

در قسمت بعدی تنظیمات را به صورت زیر مشخص می کنیم.
پیکربندی وایرلس

برای دسترسی به تنظیمات wireless عبارت Enable your wireless network را انتخاب می کنیم.
در قسمت Wireless Network یک نام برای مودم خود در نظر میگیریم. این نام در اکثر مواقع نام مودم می باشد.
در قسمت Visibility statues گزینه Visible را انتخاب می کنیم. در قسمت Security Level نوع رمزگذاری را انتخاب می کنیم.
و در نهایت در قسمت WPA-2 Pre-shared Key برای موبایل خود یک رمز در نظر می گیریم در آخرین مرحله تنظیمات کلی به صورت زیر نمایش داده میشود.
روی گزینه Apply کلیک می کنیم تا تنظیمات روی مودم اعمال شود.
اتمام کانفیگ مودم

 

توصیه می شود مقاله بالا بردن امنیت وای فای مودم را بخوانید تغییر رمز مودم دی لینک هنگام کانفیگ

گاهی مواقع لازم است که رمز مودم خود را بصورت دوره ای تغییر دهیم. تغییر رمز مودم به دلایل زیر ممکن است صورت بگیرد. مثلا حجم اینترنت شما خیلی زودتر از حد معمول تمام می شود. یا سرعت اینترنت شما کند می شود. البته گذشته از این دلایل ممکن است شخصی از اینترنت شما استفاده کرده و با استفاده از امتیاز شما اعمال خلاف قانون الکترونیک مثل هک را انجام دهد. که برای صاحب امتیاز و دارنده اینترنت می تواند ناخواسته یک پرونده قضایی تشکیل دهد. بنابراین بهتر است از اینترنت و حجم اینترنت خود بخوبی مراقبت کنیم تا هم سرعت مناسبی داشته باشیم و هم از دردسرهایی که ممکن است براینان پیش بیاید جلوگیری کنید. در ادامه مراحل تغییر رمز مودم را که در این مثال D-Link می باشد را برایتان شرح می دهیم.
برای تغییر رمز مودم می بایست به طریقی که گفته شد وارد صفحه تنظیمات مودم بشویم. از قسمت پنل سمت چپ روی عبارت Wireless setup کلیک می کنیم . در قسمت Pre-shared key رمز مودم را تغییر می دهیم.
تغییر رمز دی لینک

همچنین در این قسمت می توانیم رمز گذاری یا Encryption را انتخاب کنیم.