دلایل سوختن رم کامپیوتر

رم جزء قطعاتی هست که به ندرت می سوزد و معمولا رم ها دارای گارانتی مادام العمر هستند . اما هنگام روشن کردن صدای یک بوق ممتد شنیدید به احتمال زیاد رم شما سوخته است و یا به حدی آسیب دیده که هیچ واحد قابل استفاده ای ندارد.

رایانه های نسل جدید Dual Channel هستند یعنی از دو رم به صورت موازی استفاده می کنند. تنها در صورتی که هر دو آسیب ببینند صدای بوق هنگام روشن شدن پیش خواهد آمد اما اگر فقط یکی از این دو دچار خرابی شوند، شما با خطای صفحه آبی مرگ، هنگ کردن سیستم و یا کرش کردن هنگام اجرای برنامه ها مواجه خواهید شد  هر چند این خطاها در تمامی موارد نشانه وجود اختلال در رم سیستم شما نیست.

پیشنهاد می کنیم مقالات رم کامپیوتر چیست و همچنین مشکل پر شدن رم کامپیوتر را نیز مطالعه کنید .

 

خراب شدن رم کامپیوتر


نشانه های عمومی خراب بودن رم کامپیوتر عبارتند از:

1-فریز شدن کامپیوتر

یکی از دلایلی که می تواند باعث فریز شدن ناگهانی کامپیوتر و سرعت بارگذارب پااین برنامه ها شود معیوب بودن رم سیستم است.

2-صفحه آبی مرگ

یکی از شایع ترین دلایل بروز خطای صفحه آبی مرگ خراب شدن رم کامپیوتر است. البته گاهی نصب یک برنامه یا نرم افزار می تواند باعث ایجاد صفحه آبی مرگ شود اما در صورتی که بدون هیچ تغییر خاصی در سیستم صفحه آبی مرگ را مشاهده نمودید عموما به دلیل خرابی رم کامپیوتر می باشد.

3-ری استارت شدن مداوم در حین کار با سیستم نیز می تواند ناشی از خراب شدن رم کامپیوتر شما باشد.

4-چنانچه فایل های شما به درستی ذخیره نمی شوند و از سالم بودن هارد خود مطمئن هستید، این اشکال می تواند به دلیل خراب بودن رم سیستم باشد.

5-شنیدن صدای بوق ممتد هنگام روشن شدن سیستم

خراب شدن رم کامپیوتر

 

صفحه آبی مرگ چیست ؟


صفحه آبی مرگ یا Blue Screen of Death یک خطای ایست در سیستم است که در صورت بروز خطاهای بحرانی در سیستم عامل ویندوز نمایان می شود و به دلیل رنگ آن، به آن صفحه آبی مرگ گفته می شود.

یکی از شایع ترین دلایل بروز خطای صفحه آبی مرگ اختلالات سخت افزاری و خرابی رم می باشد. یکی دیگر از قطعات سخت افزاری که موجب نمایان شدن خطای صفحه آبی مرگ می شود خرابی هارد دیسک سیستم است. البته گاهی اتصالات سخت افزارها نیز می تواند عامل این خطا باشد.

از دیگر دلایل شایع نمایش صفحه آبی مرگ نصب بیش از حد نرم افزارهای غیرکاربردی و یا نصب ناقص نرم افزارها است.  ویروس ها نیز با ایجاد اختلال در نرم افزارها و عملکرد سخت افزارها عاملی مهم در به وجود آمدن صفحه آبی مرگ محسوب می شوند.

صفحه آبی مرگ چیست ؟


لینک های جذاب