نصب کارت صدا

کارت صدا چیست

کارت صدا قطعه ای در کامپییوتر است که صدای دیجیتال را به آنالوگ تبدیل میکند تا بتواند از بلند گو های کامپیوتر پخش شود . کارت صدا ممکن است از نوع onboard که چیپ ان روی خود مادر برد نصب است باشد و اکثر کارت صداهای کنونی روی مارد برد از این نوع می باشد و یا از نوع خارجی باشد که توسط درگاه pci به کامپیوتر وصل شود و نوع سومی هم وجود دارد که توسط پورت usb به کامپیوتر وصل میشود .
کارت صدای اکسترنال به کارت صدا های یو اس بی اکسترنال میگویند این کارت صدا ها مانند کارت صدا های که به صورت جدا به سیستم متصل میشود از کیفیت های متفاوتی در بازار وجود دارند . این نوع کارت صدا در بیشتر مواقع در لپ تاپ ها استفاده میشوند چرا که به لپتاپ ها کارت اینترنال جدا وصل نمی شود و این کارت ها را در مواقعی که کارت صدای آنبرد از کار بیوفتد استفاده میکنند .


آموزش نصب کارت صدا

-نصب کردن درایو کارت صدا برای نصب کردن درایور چند راه وجود دارد.( برای دانلود درایور کارت صدا اینجا کلیک نمایید. )
1- از طریق نرم افزار سی دی مادربرد

نصب صدا کارت صدا نصب کارت صدا

2- از طریق سی دی مادربرد و تنظیمات Device Manager پیکربندی صدا پیکربندی کارت صدا آخرین گام نصب صدا


مشکلات کارت صدا

پخش نشدن صدا از بلندگوها (اسپیکر): اول از همه تست کنید که speaker ها سالم باشد کابل آن اتصالی نداشته باشد و یا یک بلندگوی دیگری را برای تست تهیه کنید تا مطمئن شوید مشکل از بلندگوها نیست.سپس چک کنید کارت صدا به درستی نصب شده باشد و اگر مطمئن نبودید یکبار درایور آن را پاک کرده و مجددا نصب کنید. اگر مشکلتان رفع نشد می توانید با شماره تلفن 9099070345 تماس حاصل فرمایید تا در کمترین زمان از راهنمایی های کارشناسان مجرب شرکت بهره مند شوید .
عیب یابی کارت صدا
1- محل اتصال بلندگو به منبع تغذیه کامپیوتر منبع تغذیه کامپیوتر را چک کنید. 2- از بلند بودن صدای اسپیکر مطمئن شوید 3- سیم اتصال بلندگو به کارت را چک کنید. 4- برنامه راه انداز کارت صوتی را دوباره نصب کنید.‎
نصب کردن درایو کارت صدا
برای نصب کردن درایور چند راه وجود دارد. 1- از طریق نرم افزار سی دی مادربرد 2- از طریق سی دی مادربرد و تنظیمات Device Manager آموزش روش دوم


انواع کارت صدا

صدا یک اصل مهم در یک سیستم رایانه است . شما برای اجرای فایل های موسیقی خود ابتدا نیاز به کارت صدا دارید .کارت صدا انواع مختلفی دارد PCI و USB که شما از هر دو آنها می توانید استفاده کنید .
PCI
یک نوع کارت صدا است که داخل کیس و در قسمت PCI های مادربرد قرار می گیرد. که هرچه بیت کارت صدا بیشتر باشد کیفیت بهتری دارند.
USB
کارت های USB به پورت های یو اس بی رایانه وصل می شود . و بیشتر برای لپ تاپ استفاده می شود و این نوع هم هرچه بیت آن بیشتر باشد کیفیت آن بهتر خواهد بود.


بخش های کارت صدا

- یك پردازنده سیگنال های دیجیتال (DSP) كه مسئول انجام اغلب عملیات( محاسبات ) مورد نظر است .
2- یك مبدل دیجتیال به آنالوگ (DAC)
3- یك مبدل آنالوگ به دیجیتال(ADC) برای صوت ورودی به كامپیوتر
4- حافظهROM یاFlash برای ذخیره سازی داده
5- یك اینترفیس دستگاههای موزیكال دیجیتالی (MIDI) برای اتصال دستگاه های موزیك خارجی
6- كانكتورهای لازم برای اتصال به میكروفن و یا بلندگو
7- یك پورت خاص " بازی" برای اتصالJoystick