اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ

 

گاهی اوقات پیش می آید که کاربران مودم وایفا ندارند و از مودم معمولی استفاده می کنند و می خواهند توسط لپ تاپ خود اینترنت را به اشتراک بگذارند و توسط گوشی هوشمند خود به اینترنت متصل شوند . این کار به دو روش انجام میشود :

یکی از طریق خود ویندوز و دیگری از طریق نصب نرم افزار

روش دوم روش راحت تر بدون هیچ دردسری به نتیجه خواهید رسید . برای به اشتراک گذاشتن اینترنت از طریق وایفا لپ تاپ در داخل ویندوز و بدون استفاده از برنامه مراحل زیر را انجامدهید . ابتدا مودم که معمولی است را از طریق کابل به سیستم وصل کنید و بعد از آن مراحل را ادامه می دهیم از control panel گزینه network and sharing center را انتخاب کرده و از سمت چپ گزینه manage wireless networks را انتخاب کنید .

پیشنهاد می کنیم آموزش های مشکل شیر نشدن اینترنت در شبکه را همراه با وصل نشدن لپ تاپ به وای فای و همچنین عدم شناسایی وای فای توسط لپ تاپ را نیز مطالعه کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 1

در این قسمت نیز گزینه add را زده و گزینه Create an ad hoc network را انتخاب کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 2 اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 3

در قسمت Network name نام دلخواه خود را قرار دهید و در قسمت Security type گزینه no authentication (open) را انتخاب کنید و در انتهای صفحه تیک گزینه save this network for all users of this computer را انتخاب کنید و در نهایت بر روی Next کلیک کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 4

در پنجره بعد بر رو گزینه turn on internet connection sharing کلیک کنید .

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 5

کار به اتمام رسیده و شما میتوانید در سیستم دیگر از اینترنت استفاده کنید .برای وصل کردن از طریق برنامه ابتدا برنامه connectify hotspot را دانلود کنید و بعد از آن نصب کنید و بعد از نصب برنامه را فعال کنید و بعد از فعال سازی برنامه را اجرا کرده . ابتدا بر روی Wi-Fi Hotspot کلیک کنید و در قسمت Internet to share سخت افزار Lan سیستم را انتخاب کنید و در قسمت Hotspot Name نام وایفا خود را به دلخواه انتخاب کنید و در کادر Password پسورد 8 رقمی خورد را وارد نمایید. تغییر دادن پسورد وای فای را نیز بخوانید

اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 6

و بر روی Start Hotspot کلیک کنید برنامه فعال می شود . بعد از فعال شدن در قسمت Clients دستگاه های وصل شده را می توانید مشاهده کنید .


اشتراک گذاری اینترنت لپ تاپ 7