صدا گذاری در پاور پوینت

بعد از اجرا کردن برنامه Power Point فایل مورد نظرخود را باز کرده و سپس اسلاید مورد نظر خود را انتخاب می کنیم. از سربرگ Insert گزینه sound را انتخاب می کنیم.( اولین گزینه از سمت راست ) به محض کلیک بر روی این آیکن پنجره های مربوط به باز کردن فایل صوتی پدیدار میشوند که باید به آدرس فایل صوتی بروید و بعد ok کنید .بعد از این کار پنجره ای باز میشود نوع اجرا یا آهنگ را باید مشخص کنید. مثلا اجرا به صورت اتوماتیک انجام شود یا با کلیک کردن روی آهنگ. به صفحه تبدیل پاور پوینت به ورد هم سر بزنید .
همچنین زمانی که روی آهنگ کلیک میکنیم زبانه Sound نمایش داده میشود که در قسمت Play sound گزینه های زیر قابل نمایش می باشند:
Automatically باعث می‌شود به محض نمایش اسلایدها پخش صدا نیز آغاز شود.
When clicked زمانی که کلیک می کنیم صدا پخش شود.
Play across slide صدا در کل اسلایدها پخش شود.
همچنین در زبانه Sound این گزینه ها نیز قابل نمایش می باشند
Hide During Show در حین پخش آیکن صدا نمایش داده نشود.
Loop until stopped: صدای اسلاید قطع نشود و مدام پخش شود.
همچنین زمانی که از منوی Insert گزینه Sound را انتخاب می کنیم به گزینه های دیگری نیز برخورد میکنیم:
1- Sound From File: با انتخاب این گزینه از فایلهای صوتی که روی هارد سیستم ذخیره شده است میتوانید استفاده کنید.
2- Sound from clip organizer : با انتخاب این گزینه از کلیپهای موجود در برنامه میتوانیم استفاده کنیم.
3- Play CD Audio Track : از روی یک سی دی صوتی میتوانیم فایل صوتی خود را انتخاب کنیم.
4- Record Sound : با انتخاب این گزینه میتوانید با استفاده از یک وسیله ضبط کننده مثل میکروفن صدا را ضبط کرده و در فایل پاور پوینت خود قرار دهید. درج آهنگ در 2007

چنانچه در حال استفاده از مجموعه آفیس 2010 می باشید مانند آفیس 2007 فایل صوتی خود را قرار می دهیم. ولی تنظیماتی که در این آفیس دارد با آفیس 2007 کمی متفاوت می باشد که در تصاویر بعدی به شرح آن می پردازیم.
در این آفیس نیز به ترتیبی که در آفیس 2007 گفته شد فایل صوتی خود را قرار می دهیم. با کلیک بر روی فایل صوتی گزینه های زیر نمایش داده میشوند. درج آهنگ در 2010

مهمترین گزینه هایی که در آفیس 2010 اضافه شده است گزینه های زیر می باشد.
Fade Duration : در این قسمت میتوانیم صدا را در بخش Fade in با انتخاب یک مقدار مورد نظر زیاد کرده و در قسمت fade out نیز با انتخاب یک مقدار میتوانیم صدا را کم کنیم. در واقع با انتخاب این دو گزینه میتوانیم صدا را از زیاد به کم افزایش دهیم.
همچنین با انتخاب Volume صدا به چهار صورت زیر قابل نمایش دادن می باشد:
Low: صدای کم
Medium: صدای معمولی
High: صدای بلند
Mute: قطع صدا
و در نهایت با انتخاب Trim Audio میتوانیم با انتخاب بخش دلخواه صدا فقط همان بخش از صدا روی اسلاید پخش شود. و با کلیک بر روی این قسمت میتوانیم ابتدا و انتهای فایل صوتی خود را با علامتهای سبز و قرمز مشخص کنیم. و بعد OK کنیم.


لینکهای جذاب