مشکل شارژ اندروید

در بسیاری موارد کاربران اندروید با اتصال دستگاه خود به شارژ با مشکل شارژ شدن موبایل خود مواجه می شوند. در واقع با وجود اینکه دستگاه با شارژر متصل است اما موبایل شارژ نمی شود. در قدم اول برای رفع مشکل شارژ اندروید به شما پیشنهاد می کنیم که از سالم بودن سخت افزارهای خود از جمله پریز برق، کابل و آداپتور شارژر مطمئن شوید. تست سلامت سخت افزارها تنها با آزمون و خطا امکان پذیر است. به این صورت که می توانید اقدام به تعویض پریز برق، تست با کابل متفاوت و یا تغییر آداپتور کنید.

مشکل شارژ اندروید

بعد از اینکه از سالم بودن قطعات سخت افزاری خود مطمئن شدید، پورت شارژر گوشی خود را بررسی کنید زیرا ممکن است ارتباط بین اتصال دهنده یا کانکتورهای پورت شارژر روی گوشی با سوکت شارژر گوشی دچار تداخل شده باشد. گاهی این تداخل ناشی از وجود گرد و غبار و... در سوکت شارژر گوشی شما می باشد. در چنین مواردی اقدام به تمیز کردن سوکت شارژر خود کنید. در برخی موارد نیز ممکن است سوکت شارژر شما دچار لقی شده باشد که باید با مراجعه به یک مرکز تعمیر، اقدام به تغییر سوکت شارژر نمایید.

در صورتی که بعد از انجام مراحل فوق مشکل شما حل نشد، اقدام به آپدیت یا دانگرید سیستم عامل اندروید کنید و چنانچه مشکل برطرف نشد، باید باتری گوشی را تعویض نمایید.