مشکل فضای کم اندروید

از عمده ترین مواردی که کاربران اندروید با آن مواجه می شوند کم بودن فضای ذخیره سازی یا insufficient storage available است که اغلب هنگام نصب برنامه، استفاده از دوربین، دانلود فایل و... نمایان می شود . یکی از عمده ترین و شایع ترین دلایل بروز این خطا پر بودن حافظه داخلی دستگاه اندرویدی شماست.

برای بررسی این موضوع می توانید از برنامه های مدیریت فایل استفاده کنید. البته دیوایس های جدید اندرویدی به صورت پیشفرض از قابلیت مدیریت حافظه پشتیبانی می کنند. کافی است شما وارد تنظیمات گوشی خود شوید، از بخش حافظه یا storage میزان فضای حافظه خود را بررسی کنید.

در صورت پر بودن حافظه داخلی دستگاه:

1-حافظه پنهان را پاک کنید. به این صورت که وارد تنظیمات دیوایس اندرویدی خود شوید و گزینه حافظه را انتخاب کنید. در صفحه پیش روی گزینه حافظه پنهان ( cached data) کلیک کنید. گزینه ای مبنی بر تایید حذف حافظه پنهان مشاهده خواهید کرد. کافی است این گزینه را تایید کنید.

مشکل فضای کم اندروید

2-   پوشه ها و فایل هایی که بیشترین ظرفیت را اشغال می کنند بررسی کنید. در اندرویدهای جدید مشاهده فایل های سنگین از طریق برنامه فایل های شخصی قابل شناسایی است اما در صورتی که از اندرویدهای پایین تر استفاده می کنید می توانید از برنامه های مدیریت فایل استفاده نمایید. بعد از مشاهده لیست فایل های سنگین دستگاه خود به بررسی آنها به پردازید.

فایل های سنگین در اندروید

3- در صورت امکان از حافظه میکرو اس دی استفاده کنید. عکس ها، فایل ها و برنامه های خو را به این حافظه انتقال دهید.

اما در برخی موارد با وجود خالی بودن حافظه داخلی دستگاه شما با خطای کمبود حافظه مواجه می شوید. در این موارد باید به آزادسازی حافظه رم دستگاه خود بپردازید. برای برطرف کردن این مشکل وارد تنظیمات دستگاه خود شوید. سپس گزینه برنامه ها یا مدیر برنامه را انتخاب نمایید. در صفحه پیش رو به سربرگ در حال اجرا مراجعه نموده و از میان لیست موجود تمامی برنامه ها به جز سرویس ها و برنامه های سیستمی را متوقف کنید.

جدیدترین مطالب

OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 301
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 182
دیلیت اکانت wispi

دیلیت اکانت wispi

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 191
نصب تلگرام طلایی برروی آیفون

نصب تلگرام طلایی برروی آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 246