مشکلات بلوتوث در اندروید

چنانچه در ارسال اطلاعات از طریق بلوتوث دچار مشکل شدید در ادامه مطلب با ما باشید. همانطور که می دانید از بهترین و رایج ترین ابزارهای ارتباطی برای دستگاههایی از قبیل تلفن همراه ، گوشی های آیفون و ... می باشد و طبق آمار حدود 5/2 میلیارد از دستگاههای تولید شده به بلوتوث مجهز می باشند.

بلوتوث جزء ابزارهایی هست که ارتباط برقرار کردن از طریق این دستگاهها مناسب و سودمند می باشد. ولی اگر ابزار نتواند با ابزار مقابل خود جفت یا Pair نشود میتواند در فرایند اتصال اختلالاتی را ایجاد کند.

پیشنهاد می کنیم آموزش های مشکل بلوتوث گوشی و همچنین مشکل بلوتوث در iOS را نیز مطالعه کنید

مشکلات بلوتوث در اندروید

حل مشکل بلوتوث در اندروید

از جمله دلایلی که بلوتوثها با هم جفت نمی شوند می توانیم به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری اشاره کنیم. با توجه به اینکه شرکتهایی از قبیل اپل و مایکروسافت تجهیزات بلوتوث خود را ارتقا داده اند نباید از گوشی نسبتا قدیمی خود انتظار داشته باشیم که با بلوتوثهای جدید جفت شوند و همخوانی داشته باشند. البته ذکر این نکته ضروری می باشد که دستگاههایی که از تاریخ تولید آنها 18 ماه گذشته است از این تجهیزات برخوردار می باشند.

از جمله دلایل دیگر می توانیم به اشکالات نرم افزاری اشاره کنیم. فرض کنید سیستم گوشی شما به بلوتوث نسل جدید مجهز می باشد ولی اندروید آن نسخه پایین مثلا 4.2.2  می باشد. بنابراین می بایست نسخه سیستم عامل اندروید خود را ارتقا دهید.

از جمله دلایل دیگر جفت نشدن بلوتوثها ، پروفایل ارتباطی می باشد. دستگاههایی که میخواهید با یکدیگر جفت کنید می بایست با یکدیگر همخوانی داشته باشند. بعنوان مثال شما نمی توانید یک موس بلوتوث دار را به یک دوربین دیجیتالی متصل کنید. ولی می توانید یک هدست بی سیم بلوتوث دار را به راحتی به تلفن همراه متصل کنید.

از دیگر روشهای رفع خطا در ارتباط از طریق بلوتوث می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ممکن بر روی یک سیستم یا گوشی برای جفت شدن نیاز به کد مخصوص داشته باشیم و در گوشی دیگر بلوتوث می بایست قابل شناسایی باشد تا دو سیستم بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
  • اطمینان پیدا کنید بلوتوث گوشی شما روشن است و علامت بلوتوث در بالای صفحه در حال نمایش می باشد.
  • اطمینان پیدا کنید بلوتوث قابل شناسایی می باشد. بعضی از گوشیها برای حفظ امنیت بیشتر بلوتوث را بصورت ناشناس نمایش می دهد. برای اینکار می بایست بلوتوث را برای کمتر از 5 دقیقه قابل شناسایی کرده و دوباره از این حالت خارج کنید.
  • چنانچه مشکل عدم شناسایی بلوتوثها هم چنان وجود داشت می بایست گوشی خود را راه اندازی کنید. حتی می توانید گوشی خود را برای مدت کوتاهی در حالت airplane قرار داده و دوباره از این حالت خارج کنید.
  • چنانچه قبلا با دستگاهی از طریق بلوتوث ارتباط برقرار کرده اید و مجددا می خواهید ارتباط برقرار کنید و اینکار امکان پذیر نمی باشد می بایست نام دستگاه را از لیست حذف کرده و اجازه دهید گوشی شما مجددا عملیات شناسایی و جستجو را انجام دهد.

چنانچه مشکل بلوتوث دستگاه شما برطرف نشد می توانید بصورت 24 ساعته و شبانه روزی با کارشناسان همراه رایانه تماس گرفته و آنها را در جریان مشکل خود قرار دهید. 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204