مزاحم نشوید در گوشی چیست ؟

حالت مزاحم نشوید در گوشی چیست؟

یکی از قابلیتهای جدیدی که در اندروید 5 به بالا به گوشی های اندرویدی اضافه شد قابلیت (Do Not Disturb) یا حالت مزاحم نشوید می باشد. معمولا برای کاربران این سئوال پیش می آید که حالت مزاحم نشوید در گوشی چیست؟ این حالت یعنی کاربر بتواند تسلط بیشتری بر روی صداها و اخطارها داشته باشد. ما نیز در ادامه این مطلب شما را با قابلیتهای بیشتری آشنا خواهیم کرد.

همچنین به شما پیشنهاد میکنیم مطالب مشکل چرخش صفحه گوشی اندروید و مشکل بالا نیامدن رم گوشی را نیز مطالعه نمایید.

کاربرد مفید حالت مزاحم نشوید

چنانچه از نسخه های جدید اندرویدی استفاده می کنید می توانید گوشی خود را در حالت بیصدا گذاشته تا از اعلانهای گوشی خود بی خبر باشید. ولی اگر از قوانین مزاحم نشوید بر روی گوشی خود استفاده کنید می توانید یک سری از هشدارها و نوتیفیکیشنها را خاموش کرده بدون اینکه بخواهید کلیه صداهای گوشی خود را قطع کنید. همچنین قابلیت مزاحم نشوید این امکان را به کاربر می دهد که یکسری از هشدارها و نوتیفیکیشنها را به شکل اتوماتیک خاموش کند.

هم چنین از این قابلیت می توانید در بازه های زمانی متفاوت نیز استفاده کنید. مثلا با استفاده از رویدادهای تقویم دربازه های زمانی متفاوت قوانین خاصی را تعریف کنید.

در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد شما را با نحوه فعال کردن این قابلیت آشنا کنیم. لازم به ذکر است این ویژگی در اندرویدهای 5 lollipop و اندروید 6 marshmallow قابل استفاده می باشد. این قابلیت همچنین در گوگل پلی نیز قابل دسترسی می باشد.

طریقه تعیین وضعیت سکوت در گوشی برای زمانهای خاص

معمولا شبها که موقع استراحت و خواب می باشد بهترین زمان برای استفاده از این گزینه می باشد یا مثلا موقع داشتن جلسات کاری، غذا خوردن ، حضور در مراسم یا مکانهایی که می بایست صدای گوشی خاموش باشد.

با استفاده از مسیری که در ادامه برای شما بیان می شود می توانید قانون جدیدی برای گوشی خود تعریف کنید.

Setting>sound & notification>do not disturb>automatic rules>add rule

در این مرحله قانون مورد نظر خود را انتخاب کرده و برایش یک نام در نظر بگیرید. زمان و ساعتی که می خواهید قانون اجرا شود را مشخص کنید.

فرض کنید می خواهید یک قانون جدید برای جلسات کاری و یا کلاسهای دانشگاه تعریف کنید. طبق مسیر فوق بر روی گوشی خود عمل کرده و با استفاده از Event Rule این قانون را بر روی تقویم خود درج کنید.

مزاحم نشوید در گوشی چیست ؟

تعیین اولویت برای قوانین

در این قسمت 3 وضعیت برای شما در نظر گرفته شده است. گزینه Priority only یا total silence که با انتخاب اولین گزینه می توانید برخی از تماسهایتان را از این قانون مستثنی نمایید. فقط می بایست انتخاب کنید که قصد دارید چه آلارمها و نوتیفیکیشن هایی را خاموش کنید.

اگر میخواهید مقرراتی را وضع کنید باید به بخش  priority رفته و بعد از آن گزینه  calls را انتخاب کنید، سپس به مسیری میرسید که باید انتخاب کنید که چه کسانی از این گزینه مستثنی باشند. باید شماره ای را که  استثنا کرده اید جزء کانتکتهای شما باشد و یا اینکه هر شماره دیگری نیز می تواند باشد.این تنظیمات را برای پیامها نیز می توانید انجام دهید.

در آخر نیز می بایست تصمیم بگیرید که در قسمت priority چه آلارم هایی قادر به مستثنا میباشند. برای انجام اینکار شما باید دوباره به تنظیمات sound & notification بازگشته  و بعد وارد بخش  app notification شوید ، برنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده، روی آن ضربه بزنید و مشخص کنید کدام یک از برنامه ها شامل قوانین Priority می شوند.

مزاحم نشوید در گوشی چیست ؟

حالت مزاحم نشوید در آیفون

حالت مزاحم نشوید در آیفون نسخه IOS 11 برای بسیاری از کاربران خیلی  سودمند نبود و بیشتر کاربران درخواست  تغییر آن را در حد ممکن مفید تر ارائه داده بودند. شرکت اپل نیز در نسخه IOS 12 این حالت را بهبود بخشید تا خدمات بهتری را به کاربران ارائه دهد. اما اینکه گزینه مزاحم نشوید در آیفون 12 تا چه حد بهبود یافته است را در ادامه مطالب مطالعه فرمایئد.

فعالسازی حالت مزاحم نشوید در IOS 12

برای فعال سازی این گزینه در IOS 12 می بایست وارد بخش control center شوید سپس انگشت خود را بر روی صفحه به سمت بالا کشیده تا مرکز کنترل برای شما نمایش داده شود. اکنون می بایست آیکون do not disturb را پیدا کرده که شکل هلال ماه می باشد. زمانی که این گزینه برای شما فعال شد افزونه های جدیدتری برای آن اضافه کنید و سپس برای پیکر بندی اقدام کنید. در ادامه تنظیمات با ما همراه باشید.

مزاحم نشوید در گوشی چیست

زمانی که روی عبارت Do Not Disturb را انتخاب می کنید چند گزینه برای شما نمایش داده می شود که می توانید تنظیمات خاصی برای این قسمت در نظر بگیرید.

Scheduled: زمان بندی برای زمانهای خاص

Always: همیشه

When IPhone is lock: زمانی که آیفون قفل می باشد.

مزاحم نشوید در گوشی چیست

قابلیت های مزاحم نشوید

1.تنظیمات زمان بندی مزاحم نشوید:

لازم نیست حتما به مرکز کنترل بروید تا dnd رافعال کنید.اگر میخواهید این حالت را در یک مدت زمان مشخصی روشن باشد، گزینه seheduled را فعال کنید و سپس جلوی from زمان آغاز to را انتخاب نمایید.

مزاحم نشوید در گوشی چیست

فعال کردن مزاحم نشوید در زمان خواب برای آیفون

زمانیکه عبارت Bed Time را انتخاب می کنید ، صفحه قفل تنظیمات شما دیگر نوتیفیکیشنها را نمایش نداده و آنها را در مرکز نوتیفیکیشنها نمایش می دهد. همچنین تا زمانی که مشخص کرده ای تنظیمات شما بی صدا می شوند.

اولویت بندی تماس ها در حالت فعال نشوید

شما میتوانید برای تماس های ضروری و اورژانسی برخی از مخاطبان خود را به لیست سفید اضافه نمایید. برای اینکار باید آنهارا زیر گزینه allow calls from  اضافه کرده و یا گزینه های everyone برای همه یا no one برای هیچکس را انتخاب کنید.همچنین میتوانید گروه مشخصی از مخاطبان خود را انتخاب کنید.

 


شماره سریال گوشی چیست؟

جی پی یو گوشی چیست؟

آدرس مک گوشی چیست؟

ما در همراه رایانه یک هدف داریم و هر روز برای آن هدف تلاش می‌کنیم. ما دوست داریم مشکلات کامپیوتر و موبایل شما را به بهترین شکل ممکن حل کنیم.

اگر افتخار دادید که صدایتان را بشنویم با خط ثابت شماره 9099070345 را شماره‌گیری کنید تا انجام وظیفه کنیم.

خط ثابت ندارید؟ اصلا نگران نباشید. یک راه بهتر سراغ داریم که این راه استفاده از سامانه شارژی شرکت ماست. اینطوری 50درصد تو هزینه‌هاتون صرفه‌جویی می‌کنید.

چطور از سامانه شارژی استفاده کنید؟ دو تا راه هست :

از سایت hamrahpc.ir که داخلش هستین وارد قسمت خرید شارژ شده و پروفایلتان را کامل کنید.

یا از کافه‌بازار اپلیکیشن همراه رایانه را دانلود کنید و وارد قسمت تماس با کارشناسان شوید.

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 567
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 865
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1392
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1809