پخش نشدن فیلم و ویدیو در گوشی اندروید

پخش نشدن فیلم و ویدیو در گوشی اندروید

یکی از مشکلات شایع کاربران عدم پخش فیلم می باشد. همانطور که می دانید فیلمها با توجه به دیوایسهایی که گرفته می شوند قالبهای متفاوتی دارند. بنابراین می بایست برای پخش فیلم از پلیرهای مخصوص استفاده کنیم. در حالت عادی اگر فیلم دریافت شده پخش نمی شد می بایست مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد تنظیمات برنامه ها شده بعد از نمایش لیست برنامه ها با فشردن دکمه ریست، تنظیمات برنامه ها را به حالت اول خود برگردانید.
  • برنامه پخش کننده ویدئو را از لیست برنامه ها پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید سپس پاک کردن دیتا را انتخاب کنید.
  • حافظه گوشی خود را پاکسازی کنید و حتی الامکان سعی کنید یک سوم حافظه گوشی خود را خالی کنید.

پخش نشدن فیلم و ویدیو در گوشی اندروید

حل مشکل پخش فیلم دانلود شده

زمانی که یک فیلم ویدئویی را دانلود می کنید ممکن است در هنگام پخش فیلم دچار مشکل بشوید. نرم افزار MXPlayer از جمله قوی ترین نرم افزارهایی می باشد که قادر به پخش انواع قالبها می باشد. ولی اگر با همین برنامه نیز فقط صدای فیلم را پخش می کرد و تصویر سیاه در اختیار کاربر قرار می داد کافیست در بالای صفحه پخش فیلم روی عبارت HW ضربه زده و گزینه SW را انتخاب می کنید.

حل مشکل پخش پسوند MKV

برای حل این مشکل نیز آخرین نسخه MXPLAYER را روی گوشی خود نصب می کنید. این نرم افزار در مارکت بازار موجود می باشد. همچنین می بایست نسخه Codec نرم افزار ARM6 و ARM7 را دانلود کرده و روی گوشی خود نصب کنید.

بعد از اجرای برنامه وارد Setting شده و تنظیمات مربوط به Decoder را اجرا کرده و تنظیمات را در حالت Software decoder قرار دهید.

اگر همچنان مشکل پخش فیلم در اندروید پا برجا بود می توانید از طریق تماس با کارشناسان همراه رایانه آنها را مشکل خود مطلع ساخته و آنها را در جریان مشکل خود قرار دهید.