رفع مشکل کند شدن گوشی اندروید

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی گوشی های اندروید تعداد زیادی  ازکاربران را به خود مشغول کرده اند.  اما در استفاده از این تکنولوژی نیز مانند سایر دستگاه ها مشکلاتی وجود دارد. یکی از شایع ترین مشکلاتی که اغلب کاربران اندروید با آن مواجه می شوند کند شدن و هنگ کردن دستگاه اندرویدی می باشد.

راه حلهای افزایش سرعت گوشی اندروید

1-گوشی را راه اندازی مجدد کنید.

ابتدا از اطلاعات ضروری گوشی  خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. زمانیکه گوشی خود را ریست میکنید در واقع جان تازه ای به گوشی خود  میدهید. راه اندازی مجدد دستگاه اندروید موجه بسته شدن سرویس های باز مربوط به برنامه های شما خواهد شد. بسته شدن سرویس های اضافی موجب آزاد شدن رم و در نتیجه اافزایش سرعت سیستم خواهد شد.

2-انتقال فایلهای حجیم به کارت حافظه ویا کامپیوترشخصی

به دلیل قدرتمند شدن دوربین گوشیها، حجم تصاویر و ویدیوها افزایش یافته ، بنابراین پیشنهاد می شود هر 3 یا4 ماه یکبار با اتصال گوشی به کامپیوتر حتما فایلها وتصاویر ثبت شده را از گوشی به کامپیوتر انتقال دهید و حافظه داخلی دستگاه خود را آزاد کنید.

3-پاک کردن Cash

حافظه کش مقداری از اطلاعات مربوط به برنامه ی در حال اجرا را در رم نگهداری میکند تا سریعتر به اطلاعات برنامه ها دسترسی یابند. فایلهای حافظه پنهان در حافظه گوشی ذخیره میشود که مقداری از فضای حافظه اصلی را اشغال میکند وسبب کاهش سرعت گوشی میشود.

برای آگاهی از میزان فضایی که توسط حافظه پنهان اشغال شده است وارد مسیرDevice Maintenance/Storage Settings/ شوید.

رفع مشکل کند شدن گوشی اندروید

در صفحه فوق از منوی بالا سمت راست گزینه storage setting را انتخاب کنید، صفحه ای مانند شکل زیر برای شما نشان داده خواهد شد

حذف حافظه پنهان

در این صفحه عبارت مقابل cache data  میزان فضای اشغال شده توسط حافظه پنهان را نشان می دهد که با انتخاب آن گزینه پاک کردن برای شما نشان داده خواهد شد. با حذف این حافظه سرعت گوشی موبایل شما افزایش می یابد.فایلهای کش برنامه اگر حجم ناچیزی دارند اما بدون کنترل باشند با پاک کردن این اطلاعات به افزیش سرعت گوشی کمک میکنید.

4- برنامه های بلا استفاده

با بستن برنامه های درحال اجرا در اندروید میتواند به افزایش سرعت سیستم کمک کرد. از منوی تنظیمات وارد قسمت مدیر برنامه شوید سپس در صفحه باز شده به سربرگ در حال اجرا مراجعه نمایید، از لیست برنامه های موجود در این قسمت، برنامه های غیر سیستمی را ببندید.

5-آپدیت کردن

همیشه فایلهای به روز رسانی منتشر شده برای گوشی خود را دریافت ونصب کنید. در نسخه های به روز اندروید باگ ها و مشکلات نسخه قبلی برطرف می شود به همین دلیل چنانچه نسخه اندروید فعلی شما دچار اشکالاتی باشد که مسبب کند شدن دیوایس شما شود با به روز رسانی اندروید مشکل شما برطرف خواهد شد.

برای نصب نسخه های به روز سیستم عامل اندروید کافی است از وارد تنظیمات گوشی خود شده و از طریق بخش درباره دستگاه (about device) ، گزینه به روزرسانی نرم افزار یا (software update) را انتخاب کنید.

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 140
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 356
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 997
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1204