مشکل بلوتوث گوشی

مشکل بلوتوث گوشی

Phone-Bluetooth-problem.jpg

امروزه بلوتوث به یکی از پر کاربرد ترین راه های ارتباطی برای ما تبدیل شده است. اما ممکن است گاهی در این بین ما برای استفاده از این تکنولوژِی محبوب با مشکلاتی روبرو شویم.

ما در اینجا به بررسی و حل تعدادی از مشکلات معمول پرداخته ایم. باشد که برایتان مفید واقع شوند.

 

زمانی که شما نمیتوانید با بلوتوث دستگاه خودتان به دیگر دستگاه ها متصل شوید ممکن اس یکی از مشکلات زیر برای شما به وجود آمده باشد:

 

1. اطمینان حاصل کنید که بلوتوث روشن است. باید نماد کوچک بلوتوث را در بالای صفحه گوشی خود ببینید. اگر اینطور نیست، به تنظیمات بروید تا آن را فعال کنید.

 

2. فرایند جفت شدن دستگاه را تعیین کنید. فرآیند دستگاه های جفت شدن می تواند متفاوت باشد. برای مثال، گاهی اوقات، استفاده از یک کد در گوشی به کار می رود. بار دیگر، شما فقط می توانید گوشی خود را به دستگاهی که می خواهید با آن ارتباط برقرار کنید، متصل کنید. یا در مورد  Bose SoundLink، شما فقط باید یک دکمه را روی بلندگو نگه دارید تا آن را با یک گوشی متصل کنید.

 

3. حالت قابل کشف را روشن کنید. اگر اینکار را نکنید دستگاه های دیگر شما را نمیتوانند بیابند.

 پس از انجام این کار، دستگاه باید جفت شود. به خاطر داشته باشید که گوشی شما تنها چند دقیقه می تواند در حالت کشف قرار گیرد. اگر بیش از حد طول بکشد، باید دوباره شروع کنید.

 

4. اطمینان حاصل کنید که دو دستگاه نزدیک به یکدیگرهستند. محدوده قابل مشاهده و ردیابی در بلوتوث خیلی زیاد نیست.

 

5. دستگاه ها را خاموش و روشن کنید. تنظیم مجدد نرم افزار گاهی اوقات می تواند مشکل را حل کند. راه آسان برای انجام این کار اینست که یک بار حالت هواپیما را فعال کرده سپس غیر فعال کنید.

 

6. تداخل های احتمالی را کاهش دهید. بلوتوث بلندگوی وفادار شما، معمولا به گوشی هوشمند شما تمایل به اتصال دارد. اگر مشکل جفت شدن با بلندگو دارید، ممکن است دلیل آن باشد که بلندگو سعی دارد ارتباط معمول خود را فعال کند. برخی از دستگاه های قدیمی بسیار ساده هستند. آنها فقط تلاش می کنند با آخرین چیزهایی که با آنها مرتبط شده اند، ارتباط برقرار کنند. اگر یک دستگاه بلوتوث قبلا با چیز دیگری مرتبط شده است، این ابزار را خاموش کنید.

 

7. شارژ باتری هر دو دستگاهی که میخواهند جفت شوند را چک کنید. بعضی از دستگاه ها دارای مدیریت قدرت هوشمند هستند که اگر میزان باتری کم باشد، بلوتوث را خاموش می کند. اگر تلفن شما در حال جفت شدن نیست، مطمئن شوید که دستگاه و دستگاهی که میخواهید با آن ارتباط برقرار کنید شارژ باتری داشته باشند.

 

8. یک دستگاه را از یک تلفن حذف کنید و آن را دوباره کشف کنید. اگر گوشی شما یک دستگاه را ببیند، اما از آن اطلاعاتی دریافت نمی کند، گاهی اوقات از ابتدا شروع به کار می کند. در تنظیمات iOS، میتوانید با ضربه زدن روی نام آن دستگاه را حذف کنید و سپس این دستگاه را فراموش کنید. در تنظیمات Android، روی یک نام دستگاه ضربه بزنید، سپس Unpair را انتخاب کنید و در جستجوی بعدی دوباره دستگاه را انتخاب کنید.

 

9. درایور را دانلود کنید. اگر مشکلی با اتصال کامپیوتر خود دارید، ممکن است درایور درستی نداشته باشید یا آپدیت نباشد. ساده ترین راه برای فهمیدن این است که جستجوی آنلاین را برای نام دستگاهی که میخواهید با آن مرتبط کنید فعال کنید.

 امیدوارم این پست در راستای حل مشکل بلوتوث گوشی شما مفید واقع شده باشد.

باتشکر

شاد باشید

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 374
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 632
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1207
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1623