مشکل ساعت گوشی

مشکل ساعت گوشی

بسیاری از کاربران گوشی های اندروید، از ساعت و تاریخ هوشمند این دستگاه استفاده می کنند. و با استفاده از این ساعت به انجام کارهای خود می پردازند. بدیهی است در  صورتی که تنظیمات ساعت در گوشی اندرویدی با مشکل مواجه شود، بسیاری از زمانبندی ها دچار اختلال شده و کاربر ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. علاوه بر این بسیاری از برنامه های گوشی های هوشمند اندرویدی از ساعت و تاریخ تنظیم شده در دستگاه استفاده می کنند.

برای تنظیم کردن ساعت و تاریخ در گوشی اندروید دو حالت تنظیم دستی و تنظیم اتوماتیک وجود دارد که کاربران می توانند با توجه به نیاز خود از هر یک ازآنها استفاده کنند. برای تنظیم کردن ساعت گوشی به صورت اتوماتیک ابتدا وارد تنظیمات (setting) گوشی خود شوید و گزینه  زمان و ساعت (Date and time) را انتخاب نمایید. برای تنظیم اتوماتیک دستگاه خود کافی است تیک گزینه اتوماتیک را بزنید. برای تنظیم ساعت به صورت دستی تیک این گزینه را برداشته تا تنظیمات مربوط به ساعت و تاریخ برای شما فعال شود و بتوانید تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید.

توجه کنید که در صورتی که ساعت گوشی شما همچنان یک ساعت جلو یا عقب بوده و یا ارقام را اشتباه نشان می دهد، وارد تنظیمات مربوط به ساعت و تاریخ خود شده و تیک گزینه اتوماتیک را از حالت انتخاب خارج کنید، سپس بدون تنظیم ساعت و تاریخ خود وارد تنظیمات select time zone شده و در این قسمت ایران را انتخاب نمایید، سپس تیک گزینه اتوماتیک را در صورت تمایل به خودکار تنظیم شده ساعت گوشی خود انتخاب کنید. مشاهده می کنید که ساعت گوشی شما به درستی تنظیم خواهد شد.

 

البته این نکته شایان ذکر است که برخی از نسخه های اندروید مانند اندروید 6 دارای باگ هایی برای این تنظیمات بوده اند که شرکت گوگل اقدام به رفع این مشکل با به روز رسانی اندروید نموده است.