مشکل حافظه گوشی

 کند بودن گوشی های موبایل یکی از مهمترین عواملی است که کاربران با آنها رو به رو هستند که یکی از مهمترین دلایل آن پر بودن حافظه گوشی است.گوشی های اندرویدی در اثر استفاده از کانال ها و گروه های تلگرام و اینستاگرام و..... حجم عظیمی از اطلاعات را در خود ذخیره می کنند و همین موضوع باعث پر شدن حافظه گوشی و به دنبال آن کند شدن دستگاه شما می شود. برای مشاهده اینکه چه حجم از فضای گوشی اندرویدی اشغال شده است به Setting یا همان تنظیمات رفته و روی گزینه Storage ضربه بزنید در ابتدا می توانید Internal storage و یا همان حافظه داخلی را مشاهده کنید.

 

 

و درانتهای صفحه میزان حجمی که می توانید برای کارت حافظه خود استفاده کنید نمایش داده می شود که در همین جا برای آزاد کردن فضا کافی است که روی Miscellaneous files ضربه بزنید و از لیست ظاهر شده می توانید مواردی که به آنها احتیاج ندارید را انتخاب کنید و حذف کنید.

 

 

 

 بعلاوه می توانید از نرم افزار Es File explorer روی گوشی خود استفاده کنید تا متوجه میزان فضای اشغال شده روی گوشی خود شوید.

گاهی اوقات به قدری برنامه و بازی روی گوشی خود نصب کرده ایم که گوشی فضایی برای نفس کشیدن ندارد و خوب قطعا همین باعث کند شدن دستگاه شما می شود پس بهتر است نرم افزارهای غیر ضروری را از روی گوشی خود پاک کنید بدین منظور به تنظیمات خود رفته ودر قسمت Apps و یا Application manager می توانید ابتدا روی گزینه سه نقطه در قسمت بالا سمت راست ضربه بزنید و گزینه Sort by size را برای تغییر چیدمان ،انتخاب کنید تا متوجه شوید کدامیک از برنامه ها فضای بیشتری را اشغال کرده اند سپس برنامه ایی که غیر ضروری است را انتخاب کرده و گزینه لغو نصب یا Uninstall  را انتخاب کنید.

 

 

بعلاوه بهتر است قبل از حذف برنامه گزینه Clear Cache و Clear data مربوط به برنامه را انتخاب کنید تا تمامی فایل ها و داده های مربوط به نرم افزارحذف شوند.

یکی از مهمترین عواملی که باعث اشغال فضای گوشیتان می شود برنامه تلگرام است که این روزها اکثرا کاربران گوشی های اندروید از آن استفاده می کنند اگرچه شما تصاویر و ویدئوها را در حافظه خود ذخیره نمی کنید ولی بازهم فضایی از گوشی شما را تحت عنوان Cache اشغال می کند بدین منظور وارد برنامه تلگرام خود شده و وارد  تنظیمات شوید و گزینه Cache setting را انتخاب کنید و در صفحه جدید می توانید روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید تا تمامی فایل های دانلود شده مانند تصاویر و فیلم ها و .... از حافظه تان حذف شوند.