مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید

از مشکلاتی که کاربران برنامه های اندرویدی با آن مواجه هستند متوقف شدن برنامه ها و بازیهای مختلف در حین باز کردن یا کارکردن با این برنامه ها می باشد. بعنوان مثال می خواهید گالری گوشی خود را باز کنید . بعد از اینکه روی برنامه ضربه زدید عبارت Unfortunately Gallery  has stopped نمایش داده می شود. البته این پیغام در مورد سایر برنامه ها نیز به همین شکل می باشد و فقط نام برنامه متفاوت می باشد. برای حل این مشکل راه حلهای زیادی ارائه شده است که در ادامه به راههای حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید می پردازیم.

پیشنهاد میکنیم در انتها آموزش های مشکل فورس کلوز Force Close اندروید را به همراه مشکل خارج شدن از بازی در اندروید را نیز بخوانید .

 

7 راه حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در گوشی اندروید


  1. دراولین مرحله می بایست فایلهایی که توسط این برنامه ذخیره شده است را پاک کنید. بنابراین می بایست وارد تنظیمات گوشی شده و از لیست برنامه ها ، برنامه ایی که متوقف شده است را پیدا کنید. سپس روی آن ضربه زده و گزینه Clear Data و Clear Cache را انتخاب می کنیم. البته می بایست در نظر بگیرید که با این کار برای اولین بار سرعت اجرای برنامه ها کاهش پیدا می کند. همچنین تنظیمات و حسابهای برنامه نیز پاک می شود.مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید
  2. آزاد کردن حافظه رم گوشی نیز در مرحله بعدی به شما پیشنهاد می شود. برای اینکار نیز می توانید وارد تنظیمات گوشی شده و از قسمت نرم افزارها وارد قسمت Running شده و برنامه های غیر ضروری را در این قسمت ببندید.
  3. علاوه بر اینکه برنامه ها متوقف می شوند ممکن است مشکل دیگری نیز به برنامه ها اضافه شود و بسته نشدن برنامه ها می باشد. چنانچه برنامه در حالت عادی بسته نمی شود می توانید مثل مراحل قبلی وارد تنظیمات برنامه ها شده و در قسمت برنامه ها روی نام برنامه ضربه بزنیم و در انتها عبارت Force close یا Force stop را انتخاب کنیم تا برنامه یا بازی به صورت کامل بسته شود.
  4. حذف و نصب مجدد برنامه ها نیز می تواند در حل این خطا موثر باشد. شما می توانید برای جلوگیری از حل این مشکل نرم افزار را از اندروید کده یا پلی استور دانلود کنید.
  5. ریستارت کردن گوشی نیز در حل این مشکل می تواند موثر باشد. با اینکار برنامه ها کاملا بسته شده و حافظه گوشی نیز خالی می شود و به اجرای بهتر برنامه ها کمک موثری خواهد کرد.
  6. تنظیم و بروز کردن تاریخ و ساعت نیز می تواند از اقدامات موثر در این زمینه باشد.
  7. باز گرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه نیز از اقدامات پیشنهادی در این زمینه می باشد. این راه کار زمانی پیشنهاد می شود که دیگر راههای قبلی پاسخگو نمی باشد. سعی کنید قبل از این کار از مخاطبین ، پیامها و سایر اطلاعات یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

 


لینک های جذاب