چیپ گوشی چیست؟

چیپ گوشی چیست؟

برای ساخت کامپیوتر و یا موبایل باید یه سری چیپ ها را روی مادر برد تعبیه کنید که هرکدام از این چیپ ها کار مخصوص به خود را انجام می دهد اما در صورتی که برای هرکاری از یک چیپ خاص استفاده کنید حجم مادر برد کامپیوتر و موبایل بسیار بزرگ می شود به همین دلیل اکثر شرکت های سازنده تصمیم گرفتند که از یک قطعه سخت افزاری با حجم بسیار کم استفاده کنند تا همه عملیات مورد نیاز را انجام دهد این قطعه سخت افزاری چیپست نام دارد.همراه رایانه در این مطلب قصد دارد که به شما عزیزان آموزش دهد که چیپ گوشی چیست و چه کارایی دارد .
یک سیستم عامل هوشمند در صورتی درست کار می کند که شامل قطعاتی مثل cpu و گرافیک RAM و سایر قطعات سخت افزاری دیگر باشد اما اگر بخواهید همه ی این قطعات سخت افزاری را روی یک Matherboard تعبیه کنید نمی توان آن را در یک گوشی و یا کیس کامپیوتر قرار دهید به همین دلیل طراحان سخت افزاری یک قطعه ی کوچک که شامل همه موارد ذکر شده باشد طراحی کرده اند که چیپست نام دارد در واقع چیپست chipset یک پکیج کامل از تمامی چیپ های یک کامپیوتر و یا گوشی می باشد به هرکدام از قطعات سخت افزار که کمک می کند عملیاتی که شما در گوشی انجام میدهید را نشان دهد چیپ گفته می شود.


اما تفاوت چیپست chipset با cpu را در زیر شرح می دهیم:


چیپست مجموع کامل تمامی قطعات سخت افزاری است که به پردازنده کمک می کنند تا عملیات وارد شده را به صورت نوبتی انجام دهد.
پردازنده کامپیوتر و یا موبایل در واقع مغز کامپیوتر و یا موبایل است که می توانند تمامی پروسه هایی که تواسط چیپست تهیه شده را به cpu تحویل دهد که آن ها را پردازش کند.

در صورتی که هنوز معنای چیپ در گوشی را متوجه نشده اید می توانید با همکاران ما در همراه رایانه تماس گرفته تا بصورت تلفنی آموزش کامل اینکه چیپ گوشی چیست و چه کارایی دارد را خدمت شما عزیزان شرح دهد.
همراه رایانه مرکز مشاوره کامپیوتر و موبایل می باشد که مشکلات کامپیوتر را در زمینه ی نرم افزاری و سخت افزاری  پشتیبانی می کند .
برای تماس با مرکز همراه رایانه می توانید از طریق تلفن ثابت9099070345  را شماره گیری کنید.
در صورتی که برخی از کاربران به تلفن ثابت دسترسی ندارند می توانند با خرید شارژ همراه رایانه با این مرکز تماس تلفنی برقرار کنند.
برای خرید شارژ می توانید وارد سایت همراه رایانه hamrahpc.ir  شوید و پروسه خرید شارژ را در قسمت ثبت نام انجام دهید و یا اینکه اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت کنید و در قسمت خرید شارژ می توانید به صورت آنلاین از طریق تلفن همراه تماس برقرار کنید.
با خرید شارژ در هزینه مکالمه 50درصد تخفیف داده می شود.

 

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 338
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 582
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1176
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1580