زبان برنامه نویسی اندروید چیست؟

زبان برنامه نویسی اندروید چیست؟

مهم ترین گام در شروع برنامه نویسی اندروید انتخاب زبان برنامه نویسی از میان تعداد زیادی زبان می باشد. گاهی وقت ها نوشتن و یادگیری کد ها بسیار پیچیده میشود که اگر شما زبان مناسبی را برای نوشتن برنامه خود انتخاب کرده باشید خیلی از این پیچیدگی ها از سر راه شما برداشته می شود . ما در این متن به شما کمک میکنیم تا با زبان های برنامه نویسی آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای انتخاب خود بگیرید.

برای انتخاب هر کدام از زبان های برنامه نویسی اندروید ابتدا باید با توانایی ها و نقاط ضعف آن ها آشنا شوید در ادامه ی این مطلب به شما زبان های برنامه نویسی اندروید را معرفی می کنیم تا شما کاربران عزیز با آنها آشنا شوید.

                              

زبان برنامه نویسی جاوا

اولین و محبوب ترین زبان برنامه نویسی زبان جاوا است جاوا زبان برنامه نویسی رسمی  Android  است و توسط محیط توسعه Android استودیو پشتیبانی می شود. جاوا یکی از پیچیده ترین و دشوارترین زبان های برنامه نویسی به منظور یادگیری است.

جاوا Java در سال 1995 منتشر شده است و اکنون در قسمت های بسیاری از برنامه نویسی مورد استفاده قرار گرفته است کدهای جاوا Java توسط یک ماشین مجازی روی دستگاه های Android تفسیر و اجرا می شوند.

کاربرانی که میخواهند زبان برنامه نویسی اندروید را تجربه کنند  جاوا بهترین گزینه برای شروع است اما اگر قصد دارید به خاطر یادگیری شروع کنید بهتر است از یک زبان ساده تر استفاده کنید زبان جاوا برای شما پیچیده است. البته با وجود سختی که جاوا دارد نمیتوان گفت که جاوا زبانی بد است برعکس با جاوا میتوان به راحتی کد تمیز نوشت که این محبوبیتش را بین برنامه نویسان بسیار زیاد کرده است.

برای یادگیری برنامه نویسی بهترین روش کار تیمی می باشد و در بیشتر موارد تیم ها جاوا را به عنوان زبان اصلی توسعه نرم افزارشان انتخاب مینمایند. هرچند با پیشرفت کوتلین توجه تیم های حرفه ای را خیلی به خود جلب کرده است که این شاید برای زبان جاوا تهدیدی به حساب آید.

دومین زبان فعال در GitHub ،میباشد و آموزش های فراوانی به روش های مختلف برای یادگیری شما وجود دارد.

زبان برنامه نویسی سی شارپ

زبان سی شارپ بسیار فوق العاده است سی شارپ شامل تمام قسمت های خوب جاوا است اما  مدتی بزرگترین اشکال سی شارپ این  بود که فقط برای سیستم های ویندوزی اجرا می شد اما این روزه متوانید از این زبان برای اندروید و حتی ios استفاده کنید.نسخه ی ساده تر از ++c و c سی شارپ میباشد.سی شارپ قدرت ++c وآسان بودن ویژوال بیسیک را داراست.سی شارپ شباهت های زیادی به جاوا دارد مثل داشتن قابلیت بازیافت حافظه اما سی شارپ از زبان جاوا نوپا و جدید تر میباشد. 

ما به شما برای شروعی ساده و قوی پیشنهاد میکنیم #c و unity را شروع به یادگیری کنید.

unity: 

یک ide همانند اندروید استودیو است.با یونیتی با نوشتن فقط چند کد و کم تر از چند ساعت به راحتی یک بازی ایجاد کرد.بدون شک unity واقعا قدرتمند می باشد اما این را فراموش نکنید که اگر میخواهید یک برنامه مطابق با استاندارد گوگل تهیه کنید استفاده از unity غیر قانونی است ولی برای توسعه بازی بسیار حرفه ای می باشد.

زبان برنامه نویسی پایتون

به جرئت میتوان یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی را پایتون دانست که این محبوبیت را مدیون آسان و ساده بودن خود است.بهترین گزینه برای تازه وارد ها و آموزش برنامه نویسی به کودکان است.این زبان در عین ساده بودن بسیار با قدرت می باشد. 

یکی دیگر از دلایل محبوبیت پایتون چند پلتفرم بودن آن است به این معنا که شما می توانید برنامه ی خود را با تغییرات اندک در همه ی سیستم عامل ها اجرا کنید و این زبان بسیار نزدیک به زبانان اسان میباشد که این امر موجب خوانا شدن آن شده است.

در صورتی که هنوز متوجه نشده اید که زبان برنامه نویسی اندروید چیست؟می توانید با همکاران ما در همراه رایانه تماس تلفنی برقرار کنید.

همراه رایانه مرکز پاسخگویی تلفنی مشکلات کامپیوتری و موبایل می باشد که بصورت شبانه روزی در خدمت شما کاربران گرامی می باشد.

برای تماس با همراه رایانه 9099070345 را تنها از طریق تلفن ثابت شماره گیری کنید .

برای تماس از طریق تلفن همراه می توانید شارژ همراه رایانه خریداری کنید .

برای خرید شارژ وارد سایت hamrahpc.ir شده و پروفایل ثبت نام را کامل پر کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت و نصب کنید.
با خرید شارژ 50در صد تخفیف در هزینه ی تماس دریافت کنید.

 


لینک های جذاب

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 530
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 843
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1366
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1763