فوکوس گوشی چیست ؟

فوکوس گوشی چیست؟

یکی از مهم ترین قابلیت هایی که شرکت های سازنده ی گوشی های هوشمند به دوربین  اضافه کرده اند فوکوس گوشی می باشد این ویژگی باعث می شود که دوربین گوشی شما در زمان فیلم بردازی و یا تصویر برداری کیفیت بالاتری داشته باشد و عکس ها دارای فوکوس زیبا تری باشد همراه رایانه در این مطلب قصد دارد برای  شما عزیزان مفهوم دقیق فوکوس را شرح دهد و اینکه فوکوس گوشی چیست و چه کاربردی در گوشی دارد پس با ما همراه باشید.

در گوشی های هوشمند دو نوع فوکوس وجود دارد :

فوکوس دستی: در صورتی که شرکت های سازنده ی گوشی های هوشمند  لنز دستی استفاده کنند برای تنظیمات فوکوس در زمان تصویر برداری کار خیلی سختی متحمل می شوید.
فوکوسی اتوماتیک: شرکت های سازنده در این نوع گوشی ها لنز اتوماتیک بکار برده اند در واقع برای تصویر بردار (فیلم و عکس ) دوربین گوشی بصورت اتوماتیک فاصله اجسام را اندازه گیری می کند به همین دلیل تصویر برداری انجام شده دارای کیفیت بسیار بالا و زیبایی بیشتری است.

اما فوکوس خودکار تنها عیبی که دارد درصورتی که بین اجسام و دوربین از یک شی شفاف مثل شیشه استفاده شود این تصویر برداری کیفیت بالایی ندارد و در واقع تصویر برداری بصورت تار نمایش می دهد.زیرا همین شی شفاف مانع از اندازه گیری فاصله ی اجسام تا دوربین گوشی می شود.
تکنولوژی های فوکوس خودکارautomatic focus در صورتی که بخواهید تصویر برداری زیبایی داشته باشید باید از قابلیت فوکوس خودکار در گوشی های هوشمند استفاده کنید فوکوس خودکار داری چند تا قابلیت بسیار مهم برای تصویر برداری بهتر است که در زیر آن ها را شرح می دهیم.

  • باید دوربین گوشی را ثابت نگه دارید به گونه ای که در زمان تصویر برداری دوربین لرزش نداشته باشد تا لنزهای گوشی بصورت اتوماتیک فاصله ی دوربین با اجسام را اندازه گیری کند و تصویر زیباتری برای شما ضبط کند.
  •    اجسامی که می خواهید از آن ها تصویر برداری کنید باید در کادر باز شده در زمان فیلم برداری قرار گیرید تا این فوکوس خودکار با سرعت و کیفیت بالاتری انجام شود.

انواع فوکوس خودکار

• فوکوس کنتراست و یا cdaf
اکثر شرکت های سازنده ی گوشی های هوشمند از تکنولوژی فوکوس کنتراست استفاده می کنند.این تکنولوژی دارای حرکت دوربین گوشی بصورت جلو و عقب است به گونه ای که بتواند فاصله بین سوژه و دوربین با سرعت بسیار بالا با دقت زیاد اندازه گیری کند.

مزایای فوکوس کنتراست.
قیمت بسیار مناسبی دارد .
از سخت افزار مجزا برای فوکوس خودکار استفاده نمی کند.
تصویر برداری با فوکوس خودکار دارای کیفیت بسیار بالا و نتیجه ی بسیار مناسبی است.
معایب فوکوس خودکار کنتراست.
زمانی که نور محل تصویر برداری ضعیف باشد فوکوس کنتراست تصویری با کیفیت پایین و در واقع بصورت تار تصویر برداری می کند.
زمانی که سوژه حرکت می کند فوکوس کنتراست نمی تواند بصورت اتوماتیک فاصله آن را اندازه گیری کند .

•    فوکوس تشخیض فازPDAF
این نوع فوکوس قابلیت جدیدی است که به گوشی های آیفون 6 و سامسونگ گلگسی s5 اضافه شده است.

 

 

در صورتی که در رابطه با فوکوس گوشی مشکل داشتید می توانید با کارشناسان ما در همراه رایانه بصورت تلفنی ارتباط برقرار کنید.
این تماس فقط از طریق تلفن ثابت امکان پذیر می باشد کافیست 9099070345 را شماره گیری کنید.
در صورت عدم موفقیت تماس می توانید در سایت hamrahpc.ir ثبت نام کرده و یا اپلیکیشن همراه رایانه را از بازار دریافت کنید.با این کار می توانید شارژ خریداری کرده و از طریق موبایل با مرکز همراه رایانه ارتباط تلفنی برقرار کنید .

 

 

 

جدیدترین مطالب

1111

1111

گروه :مشکل سخت افزار
بازدید : 567
آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

آموزش جامع بازگردانی اکانت هک شده

گروه :مشکل نرم افزار
بازدید : 865
OG instagram در آیفون

OG instagram در آیفون

گروه :گوشي موبايل
بازدید : 1392
حذف کامل other از آیفون

حذف کامل other از آیفون

گروه :دانلود نرم افزار
بازدید : 1809